Pojedyncze nitki krwi w flegmie podczas wykrztuszania.
Kilka razy jak odkrztuszałam, wyplułam flegmę i zauważyłam takie nitki krwi. Nie było tego dużo, śladowe ilości prawie niezauważalne, a że jestem przewrażliwiona to mnie to zmartwiło. Ostatnio byłam chora, gardło mnie bolało i miałam kaszel, palę papierosy .Obawiam się, że to...
Obecność krwi w odkrztuszanej wydzielinie jest zawsze podejrzanym objawem, który powinien być dalej diagnozowany. Proszę bezwzględnie zgłosić się do lekarza celem dalszego badania i ewentualnego poszerzenia diagnostyki o badania laboratoryjne czy obrazowe.
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Marihuana medyczna - czy gruźlica jest przeciwskazaniem?
Wykryto u mnie gruźlicę, jak rozumiem, w tym czasie trzeba dbać o płuca. Czy wskazane jest odstawienie waporyzatora z marihuaną medyczną, czy raczej nie wpłynie to na leczenie gruźlicy?
Zalecana konsultacja z pulmonologiem prowadzącym.
Co może być powodem kołatania serca, zmęczenia i problemu z oddechem?
Miałem zdiagnozowaną nerwicę z atakami paniki, więc udałem się do psychiatry (biorę leki). Ataki ustały, ale zostały takie objawy jak: kołatanie serca, zmęczenie, ucisk w nadbrzuszu podczas wykonywania aktywności i brak możliwości wzięcia głębokiego wdechu oraz nieregularny rytm serca. Wyniki są...
Zalecana kontrolna wizyta u psychiatry prowadzącego.
Zalecana kontrolna wizyta u psychiatry prowadzącego
Zalecana kontrolna wizyta u psychiatry prowadzącego
wizyta u lekarza prowadzącego psychiatry
Jakie dodatkowe badania wykonać w kierunku szybkiego męczenia się i bólów w klatce piersiowej?
Mam problem od około 7 miesięcy z bólem w klatce piersiowej po lewej stronie od serca. Jest to ból najczęściej wzmożony podczas wysiłku kiedy muszę zrobić przerwę podczas 5 minutowego spaceru, bo ból narasta. Jest to ból kłujący, tępy, ściskający, ma charakter...
Jeżeli jest odbiegający od normy test wysiłkowy, i bóle występują podczas wysiłku fizycznego, to jest wskazane wykonanie koronarografii w celu oceny drożności naczyń wieńcowych. Wskazana ponowna konsultacja z kardiologiem.
Jeśli badania kardiologiczne wykluczyły problemy z sercem, to warto rozważyć inne możliwe przyczyny bólu w klatce piersiowej. Możliwe przyczyny mogą obejmować np.:
1. Choroby układu oddechowego, takie jak astma lub przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), które mogą powodować duszność i ból w klatce piersiowej podczas wysiłku.
2. Choroby przewodu pokarmowego, takie jak choroba refluksowa przełyku, które mogą powodować ból w klatce piersiowej i problemy z trawieniem. W tym przypadku bardzo ważne jest odpowiednie żywienie.
3. Choroby mięśniowo-szkieletowe, które mogą powodować ból w klatce piersiowej i trudności z ruchem.
Jeśli ból w klatce piersiowej utrzymuje się, warto skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć możliwe przyczyny i uzyskać dalszą pomoc.
Dodatkowo warto skontrolować czy ma Pani prawidłową masę ciała, jaki jest poziom np. witaminy B12, wit D oraz jak wygląda Pani styl życia i żywienia.
Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Czy palenie przy nawracającej odmie płucnej może doprowadzić do śmierci?
Rok temu w grudniu przytrafiła mi się odma płucna. Miałem tylko założony drenaż do odciągnięcia powietrza, ale znowu po jakimś czasie miałem to samo. Znowu został założony drenaż tylko powiedzieli, że płuca mam za bardzo zniszczone i przeszedłem w kolejnych...
Palenie w przedstawionej sytuacji znacznie podnosi ryzyko zgonu w wyniku kolejnej odmy. Bezwzględnie proszę rzucić palenie. Proszę skorzystać z pomocy specjalisty jeśli nie jest Pan w stanie poradzić sobie z nałogiem samodzielnie.
Zalecana konsultacja z lekarzem prowadzącym.
Lot samolotem kilka miesięcy po embolizacji przetok płuca.
Moja mama 4.05.2022 miała wykonaną embolizację przetok płuca przy użyciu spiral. Czy mama może lecieć samolotem (krótka podróż ok 2 godzin)? Lekarz na kontroli powiedział, że nie wie.
Należy skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg.
Ucisk, uczucie blokady w okolicy krtani - jakie kroki można podjąć?
Od jakiegoś czasu mam dziwny ucisk w lewej górnej stronie klatki piersiowej, a do tego blokuje mi się coś w okolicy krtani przez co nie mogę odbeknąć nagromadzonego powietrza.
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad, przeprowadzi badanie przedmiotowe i podejmie decyzję co do dalszych badań i konsultacji.
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska.
zalecana wizyta stacjonarna u laryngologa
Proszę zgłosić się do lek. rodz.-niezbędne jest zebranie szczegółowego wywiadu, przeprowadzenia badania fizykalnego i zlecenie w oparciu o powyższe elementy dalszej diagnostyki-zarówno laboratoryjnej jak i obrazowej.
Mogą być to objawy zapalenia krtani lub innych chorób układu oddechowego - należy przeprowadzić dokładniejszy wywiad - zapraszam na konsultacje - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
zalecana wizyta stacjonarna u laryngologa
Zapalenie płuc a zaczerwieniona skóra okolic krocza
Moja 82 letnia mama przyjmowała przez dłuższy czas antybiotyk na zapalenie płuc bardz dbam o higienę ,ale zauważyłam u mamy bardzo zaczerwienioną skórę w okolicy krocza.czy maść wystarczy aby czerwone plamy zniknęły czy warto zastosować jeszcze inny preparat?
Często po zastosowaniu antybiotykoterapii pojawiają się infekcje grzybicze. W celu poszerzenia wywiadu oraz otrzymania recepty czy dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Proszę skontaktować się z lekarzem ginekologiem
Wskazana konsultacja u ginekologa; w razie braku takiej możliwości proszę zgłosić problem u lekarza rodzinnego, oceni zmiany i zastosuje odpowiednie leczenie.
Długotrwała antybiotykoterapia predysponuje do wystąpienia innych infekcji, przede wszystkim grzybiczych. Proponuję umówienie konsultacji ginekologicznej celem dobrania odpowiedniego leczenia, a w przypadku braku jego skuteczności poszerzenia diagnostyki i dobranie leku opartego o szczegółowe badanie mikrobiologiczne.
Zalecana konsultacja lekarska. Lekarz przepisze odpowiednie leki.
Nawracający ból gardła ze świstem w płucach - co zrobić, żeby to zdiagnozować?
Od dłuższego czasu mam problem z nawracającym bólem gardła, który u mnie zawsze kończy się przyjmowaniem antybiotyku, bo nic innego mi nie pomaga (niezależnie czy to wiosna, lato czy zima). Przez antybiotyki strasznie osłabiła mi się odporność. Ból jest zawsze po...
Wskazana konsultacja laryngologiczna i wykonanie kontrolnych badań (zarówno lab. jak i kontrolnego rtg klatki piersiowej); do rozważenia konsultacja alergologiczna.
Zalecana stacjonarna konsultacja laryngologiczna.
należy wykonać RTG płuc i zgłosić się do lekarza internisty oraz laryngologa
należy osłuchać płuca wykonac rtg płuc i zgłosić się do laryngologa
Jaki wpływ na plemniki ma gruźlica i przyjmowane na nią leki?
Chciałam się dowiedzieć jaki wpływ na nasienie, a raczej konkretnie na plemniki mogą mieć wpływ leki przyjmowane przez mężczyznę na gruźlicę płuc? Oraz jaki wpływ na plemniki, oprócz leków stosowanych od kilku miesięcy codziennie w leczeniu gruźlicy, ma sama choroba? Czy jeśli...
Bez znajomości stosowanych leków odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa.
Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie.
Czy guzki na płucach mogą zmienić się w nowotwór?
Mam pytanie, czy jeśli moja mama ma guzki na płucach, to po zachorowaniu na COVID-19 mogą one zmienić się w raka?
należy poszerzyć diagnostyke guzków
Zależy to oczywiści od rodzaju "guzków na płucach".
Problemy z oddychaniem podczas snu u dziecka.
Od dzisiaj odkąd położyłam moja 6-letnią córkę ma problemy z prawidłowym oddychaniem podczas snu. Furczy i oddycha buzią. Zdarza się, że łapie oddech. Żadna pozycja nie ułatwia oddychania. Córka chodzi na codzień do przedszkola. W poprzednich zachorowaniach często miała...
Zgłosić się na izbę przyjęć pediatryczną
Co może wywoływać ból w klatce piersiowej i utrudnione oddychanie?
Zaczął pojawiać się u mnie ból w klatce piersiowej oraz zaczęło się to objawiać utrudnionym oddechem. Początkowo ból objawiał się tylko w nocy, ale teraz zaczął mi doskwierać podczas dnia. Ostatnio doskwiera mi również migrenowy ból głowy naprzemiennie z...
Konieczna jest wizyta stacjonarna u lekarza (badanie fizykalne, zlecenie niezbędnej diagnostyki).
Zalecam wizytę stacjonarną u lekarza rodzinnego
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska.
Ciągłe uczucie obecności czegoś za żebrami - co może być powodem?
Co może być spowodowane dziwnym uczuciem czegoś za żebrami, na dole żeber w prawym boku tak bardziej od strony pleców. Raz boli, raz nie boli, ale cały czas od 3 miesięcy jest uczucie jakby ktoś coś włożył za żebra. Byłem na prywatnej wizycie u nefrologa i jest wszystko ok. Do jakiego...
Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego. Po uzupełnieniu wywiadu i zbadaniu Pana zleci niezbędne badania uzupełniające (np.usg jamy brzusznej, diagnostyka p.pok., rtg klatki piersiowej)
Neuralgia międzyżebrowa lub zmiany w kręgosłupie. Zalecam konsultacje neurologiczne.
Jak sprawdza się stopień zajęcia płuc przy chorobach?
Jak sprawdza się stopień zajęcia płuc, na przykład przy zapaleniu płuc? Czy osobie pod respiratorem można zrobić np. tomograf? Czy respirator wyświetla stopień zajęcia płuc lub dane, które pokazuje mówią wprost ile % płuc jest zajęte?
% zajętych płuc ocenia radiolog podczas oglądania badania TK klatki piersiowej.
Należy wykonać TK klatki piersiowej.