Alventa

Nazwa Produktu Leczniczego
Alventa
Nazwa powszechnie stosowana
Venlafaxinum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde
Substancja czynna
Venlafaxinum 75 mg
Podmiot odpowiedzialny
Krka, d.d., Novo mesto

Alventa - podstawowe informacje o leku:

Lek Alventa to specyfik, który zawiera w sobie substancję czynną - wenlafaksynę. Jest to lek przeciwdepresyjny, który zaliczany jest do inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Preparaty z tej grupy stosowane są w leczeniu depresji oraz innych chorób, takich jak zaburzenia lękowe. W przypadku osób cierpiących na depresję i/lub lęk, stężenie serotoniny i noradrenaliny w mózgu jest zazwyczaj niższe. Mechanizm działania leków przeciwdepresyjnych nie jest w pełni poznany, jednakże zwiększenie stężenia serotoniny i noradrenaliny w mózgu może pomóc w poprawie samopoczucia pacjenta. Lek Alventa jest stosowany w leczeniu depresji u osób dorosłych, a także w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych, fobii społecznej (lęk lub unikanie sytuacji społecznych) oraz lęku napadowego (ataki paniki). Ważne jest, aby leczenie depresji i zaburzeń lękowych przebiegało we właściwy sposób, ponieważ brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do pogorszenia stanu pacjenta i utrudnić proces leczenia.

Wskazania do stosowania:

Leczenie epizodów dużej depresji.
Zapobieganie nawrotom epizodów dużej depresji.
Leczenie uogólnionych zaburzeń lękowych.
Leczenie fobii społecznej.
Leczenie lęku napadowego z lub bez towarzyszącej agorafobii.

Pliki do pobrania

Alventa  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Alventa  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4