Aciprex

Nazwa Produktu Leczniczego
Aciprex
Nazwa powszechnie stosowana
Escitalopramum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Escitalopramum 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
Biofarm Sp. z o.o.

Aciprex - podstawowe informacje o leku:

Lek Aciprex to specyfik, który zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych. Wśród nich znajdują się depresja, zaburzenia lękowe, takie jak napady paniki z agorafobią lub bez niej, lęk społeczny, zaburzenia lękowe uogólnione oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Escytalopram należy do grupy leków przeciwdepresyjnych, zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działają one na układ serotoninergiczny w mózgu, zwiększając stężenie serotoniny. Zaburzenia czynności tego układu są uważane za istotny czynnik wystąpienia depresji i związanych z nią zaburzeń. Warto jednak pamiętać, że efekty leczenia mogą pojawić się dopiero po kilku tygodniach. Dlatego też, należy kontynuować przyjmowanie leku Aciprex, nawet jeśli nie zauważymy poprawy stanu pacjenta. W przypadku braku efektów lub pogorszenia się samopoczucia, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Leczenie dużych epizodów depresji.
Leczenie zaburzeń lęku napadowego (lęku panicznego) z agorafobią lub bez agorafobii.
Leczenie fobii społecznej.
Leczenie zaburzenia lękowego uogólnionego.
Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

Pliki do pobrania

Aciprex  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aciprex  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4