Bioxetin

Nazwa Produktu Leczniczego
Bioxetin
Nazwa powszechnie stosowana
Fluoxetinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Fluoxetinum 20 mg
Podmiot odpowiedzialny
neuraxpharm Arzneimittel GmbH

Bioxetin - podstawowe informacje o leku:

Lek Bioxetin to preparat dostępny w postaci tabletek, którego substancją czynną jest fluoksetyna. Należy on do grupy leków przeciwdepresyjnych, zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Bioxetin jest skuteczny w leczeniu różnych schorzeń, takich jak: epizody ciężkiej depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne oraz bulimia (chorobliwe objadanie się): w tym przypadku lek Bioxetin stosowany jest w połączeniu z psychoterapią, co pomaga zmniejszyć chęć objadania się i zwracania spożytych pokarmów.

Wskazania do stosowania:

Dorośli:
Epizody dużej depresji.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
Bulimia (żarłoczność psychiczna): Stosowanie produktu Bioxetin jest wskazane jako uzupełnienie psychoterapii w celu ograniczenia częstości ataków bulimii, zwracania spożytych pokarmów lub zażywania środków przeczyszczających.

Dzieci w wieku 8 lat i starsze oraz młodzież:
Epizod dużej depresji o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli po 4-6 sesjach pacjent nie odpowiada na psychoterapię. Leki przeciwdepresyjne można zalecać dzieciom i młodzieży z depresją umiarkowaną lub ciężką jedynie łącznie z psychoterapią.

Pliki do pobrania

Bioxetin  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Bioxetin  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Bioxetin

Jaki lekarz może wystawić receptę na Bioxetin

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4