Aripiprazole STADA

Nazwa Produktu Leczniczego
Aripiprazole STADA
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Aripiprazolum 15 mg
Podmiot odpowiedzialny
STADA Arzneimittel AG

Aripiprazole STADA - podstawowe informacje o leku:

Aripiprazole STADA to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną arypiprazol. Jest stosowany w leczeniu objawów chorób psychicznych u dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Choroby te charakteryzują się m.in. słyszeniem, widzeniem i odczuwaniem rzeczy, które nie istnieją, podejrzliwością, chaotyczną mową i zachowaniem oraz otępieniem emocjonalnym. Pacjenci z takimi objawami często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także poczucie winy. Lek ten jest również stosowany u dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia, u których występują objawy takie jak silne podekscytowanie, rozpierająca energia, mniejsze zapotrzebowanie na sen niż zwykle, bardzo szybka mowa, gonitwa myśli i czasami bardzo nasilona drażliwość. U dorosłych, Aripiprazole STADA zapobiega nawrotom choroby u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie tym lekiem.

Wskazania do stosowania:

Arypiprazol jest wskazany do leczenia schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Arypiprazol jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Arypiprazol jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Aripiprazole STADA  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aripiprazole STADA  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4