Aripiprazole +pharma

Nazwa Produktu Leczniczego
Aripiprazole +pharma
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Aripiprazolum 15 mg
Podmiot odpowiedzialny
+pharma arzneimittel GmbH

Aripiprazole +pharma - podstawowe informacje o leku:

Lek Aripiprazole +pharma to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną arypiprazol. Jest stosowany w leczeniu osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia, które cierpią na chorobę charakteryzującą się objawami takimi jak halucynacje, urojenia, podejrzliwość, chaotyczna mowa i zachowanie oraz otępienie emocjonalne. Pacjenci z tymi objawami często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także poczucie winy. Lek ten jest również stosowany u osób dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia, u których występują objawy takie jak silne podekscytowanie, rozpierająca energia, mniejsze zapotrzebowanie na sen niż zwykle, bardzo szybka mowa, gonitwa myśli i czasami bardzo nasilona drażliwość. U osób dorosłych lek ten zapobiega również nawrotowi powyższych objawów u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie lekiem Aripiprazole +pharma.

Wskazania do stosowania:

Aripiprazole +pharma jest wskazany do leczenia schizofrenii u osób dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Aripiprazole +pharma jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u osób dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Aripiprazole +pharma jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Aripiprazole +pharma  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aripiprazole +pharma  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4