Aripiprazole Aurovitas

Nazwa Produktu Leczniczego
Aripiprazole Aurovitas
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Substancja czynna
Aripiprazolum 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Aripiprazole Aurovitas - podstawowe informacje o leku:

Lek Aripiprazole Aurovitas to tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, które zawierają substancję czynną arypiprazol. Należą one do grupy leków przeciwpsychotycznych i są stosowane w leczeniu chorób psychicznych u dorosłych oraz młodzieży powyżej 15 roku życia. Choroby te charakteryzują się objawami takimi jak halucynacje, podejrzliwość, chaotyczna mowa i zachowanie, otępienie emocjonalne oraz przekonania sprzeczne z rzeczywistością. Pacjenci z takimi objawami często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także mają poczucie winy. Lek Aripiprazole Aurovitas jest również stosowany w leczeniu chorób charakteryzujących się silnym podekscytowaniem, rozpierającą energią, mniejszym zapotrzebowaniem na sen niż zwykle, bardzo szybką mową, gonitwą myśli i czasami bardzo nasiloną drażliwością u dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia. U dorosłych, lek ten zapobiega również nawrotowi powyższych objawów u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie lekiem Aripiprazole Aurovitas.

Wskazania do stosowania:

Aripiprazole Aurovitas jest wskazany do leczenia schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Aripiprazole Aurovitas jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Aripiprazole Aurovitas jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym  do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni. 

Pliki do pobrania

Aripiprazole Aurovitas  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aripiprazole Aurovitas  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4