Aripiprazole Accord Healthcare

Nazwa Produktu Leczniczego
Aripiprazole Accord Healthcare
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Aripiprazolum 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.

Aripiprazole Accord Healthcare - podstawowe informacje o leku:

Aripiprazole Accord Healthcare to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną arypiprazol. Jest stosowany w leczeniu chorób psychicznych u dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Lek ten jest skuteczny w leczeniu objawów takich jak halucynacje, urojenia, podejrzliwość, chaotyczna mowa i zachowanie oraz otępienie emocjonalne. Pacjenci z powyższymi objawami często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także mają poczucie winy. Aripiprazole Accord Healthcare jest również stosowany w leczeniu silnego podekscytowania, rozpierającej energii, mniejszego zapotrzebowania na sen niż zwykle, bardzo szybkiej mowy, gonitwy myśli i czasami bardzo nasilonej drażliwości u dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia. Lek ten jest również skuteczny w zapobieganiu nawrotom choroby u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie Aripiprazole Accord Healthcare.

Wskazania do stosowania:

Aripiprazole Accord Healthcare jest wskazany w leczeniu schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Aripiprazole Accord Healthcare jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych pacjentów, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Aripiprazole Accord Healthcare jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Aripiprazole Accord Healthcare  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aripiprazole Accord Healthcare  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4