Everolimus Teva

Nazwa Produktu Leczniczego
Everolimus Teva
Nazwa powszechnie stosowana
Everolimusum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Everolimusum 2,5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Everolimus Teva - podstawowe informacje o leku:

Everolimus Teva to innowacyjny lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną o nazwie ewerolimus. Dzięki swoim właściwościom, ewerolimus skutecznie zmniejsza dopływ krwi do guza, co prowadzi do spowolnienia wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek rakowych. Lek ten jest stosowany w leczeniu zaawansowanych przypadków raka piersi z ekspresją receptorów hormonalnych u kobiet po menopauzie, u których inne leki, takie jak "niesteroidowe inhibitory aromatazy", przestały działać. W takim przypadku, Everolimus Teva jest podawany razem z eksemestanem, lekiem zwanym steroidowym inhibitorem aromatazy, stosowanym w hormonalnym leczeniu przeciwnowotworowym. Everolimus Teva jest również skutecznym lekiem w leczeniu zaawansowanych nowotworów neuroendokrynnych, które pochodzą z żołądka, jelit lub płuc. Lek ten jest szczególnie skuteczny w przypadku guzów, które są nieoperacyjne i nie wydzielają nadmiernych ilości specyficznych hormonów lub innych powiązanych z nimi naturalnych substancji. W przypadku zaawansowanego raka nerki, Everolimus Teva jest stosowany, gdy inne leki, zwane terapią anty-VEGF, okazały się nieskuteczne. Dzięki swoim właściwościom, lek ten skutecznie hamuje wzrost komórek rakowych, co prowadzi do zahamowania rozwoju choroby. Everolimus Teva to innowacyjny lek, który może pomóc pacjentom w walce z chorobą, zwłaszcza w przypadkach, gdy inne leki okazały się nieskuteczne.

Wskazania do stosowania:

Zaawansowany rak piersi z ekspresją receptorów hormonalnych
Produkt leczniczy Everolimus Teva jest wskazany w leczeniu zaawansowanego raka piersi z ekspresją receptorów hormonalnych, bez nadekspresji HER2/neu, w skojarzeniu z eksemestanem u kobiet po menopauzie bez objawowego zajęcia narządów wewnętrznych, po wystąpieniu wznowy lub progresji po leczeniu niesteroidowym inhibitorem aromatazy.

Nowotwory neuroendokrynne układu pokarmowego lub płuc
Everolimus Teva jest wskazany w leczeniu nieoperacyjnych lub z przerzutami, wysoko zróżnicowanych(stopień G1 lub G2), hormonalnie nieczynnych nowotworów neuroendokrynnych układu pokarmowego lub płuc u dorosłych pacjentów z chorobą o przebiegu postępującym.

Rak nerkowokomórkowy
Everolimus Teva jest wskazany w leczeniu pacjentów z zaawansowanym rakiem nerkowokomórkowym, u których postęp choroby nastąpił w trakcie lub po przebytej terapii anty-VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego).

Pliki do pobrania

Everolimus Teva  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Everolimus Teva  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta