Dasatinib Stada

Nazwa Produktu Leczniczego
Dasatinib Stada
Nazwa powszechnie stosowana
Dasatinibum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Dasatinibum 20 mg
Podmiot odpowiedzialny
STADA Arzneimittel AG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dasatinib Stada - podstawowe informacje o leku:

Lek Dasatinib Stada to specyfik, który zawiera substancję czynną dazatynib. Jego zastosowanie polega na leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej (ALL) z obecnością chromosomu Filadelfia (Ph+) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku co najmniej 1 roku, którzy nie odnosili korzyści z wcześniej stosowanych metod leczenia. Białaczka to choroba nowotworowa, która dotyka białe krwinki, odpowiedzialne za zwalczanie zakażeń w organizmie. W przypadku osób z ostrą białaczką limfoblastyczną, limfocyty namnażają się zbyt szybko i żyją zbyt długo, co prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Lek Dasatinib Stada działa hamująco na wzrost tych komórek białaczkowych, co przyczynia się do poprawy stanu zdrowia pacjenta. W przypadku pytań dotyczących działania leku oraz przyczyn jego przepisania, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Wskazania do stosowania:

Dasatinib Stada jest wskazany do leczenia dorosłych pacjentów:

  • z ostrą białaczką limfoblastyczną (ang. acute lymphoblastic leukaemia, ALL) z chromosomem Filadelfia (Ph+), w przypadku oporności lub nietolerancji wcześniejszej terapii.

Dasatinib Stada jest wskazany do leczenia dzieci i młodzieży z:

  • nowo rozpoznaną ALL Ph+ w skojarzeniu z chemioterapią.

Pliki do pobrania

Dasatinib Stada  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dasatinib Stada  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta