AmBisome liposomal

Nazwa Produktu Leczniczego
AmBisome liposomal
Nazwa powszechnie stosowana
Amphotericinum B
Postać farmaceutyczna
Proszek do sporządzania dyspersji do infuzji
Substancja czynna
Amphotericinum B 50 mg
Podmiot odpowiedzialny
Gilead Sciences Ireland UC
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

AmBisome liposomal - podstawowe informacje o leku:

AmBisome to antybiotyk przeciwgrzybiczy, którego substancją czynną jest amfoterycyna B w liposomach. Lek ten jest podawany w infuzji dożylnie przez lekarza lub pielęgniarkę w szpitalu. AmBisome jest skuteczny w leczeniu zakażeń grzybiczych jednego lub więcej narządów wewnętrznych ciała oraz podejrzenia zakażenia grzybiczego u pacjentów z gorączką i neutropenią. Neutropenia to stan, w którym we krwi występuje za mała liczba białych krwinek zwanych neutrofilami, które są istotne w walce z zakażeniami. Przed podaniem leku AmBisome lekarz sprawdzi, czy gorączka nie jest wywołana przez bakterie lub wirusy, a pacjent prawdopodobnie otrzymał już co najmniej jeden antybiotyk. Lek ten jest skuteczny w leczeniu rozsianej kandydozy, aspergilozy, mukormykozy oraz kryptokokowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Jednakże, nie należy stosować go w leczeniu pospolitych zakażeń grzybiczych bez objawów klinicznych, rozpoznanych jedynie na podstawie dodatnich wyników prób skórnych lub badań serologicznych.

Wskazania do stosowania:

AmBisome jest wskazany do stosowania w leczeniu wymienionych niżej zakażeń grzybiczych.

  • Leczenie ciężkich układowych i (lub) głębokich zakażeń grzybiczych.
  • Empiryczne leczenie w przypadkach podejrzenia zakażenia grzybiczego u pacjentów z gorączką i neutropenią, gdy gorączka nie ustąpiła po zastosowaniu antybiotyków o szerokim zakresie działania, a w odpowiednich badaniach nie było możliwe określenie wywołującej zakażenie bakterii lub wirusa.

Do zakażeń skutecznie leczonych produktem leczniczym AmBisome należą: rozsiana kandydoza, aspergiloza, mukormikoza, kryptokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

AmBisome nie należy stosować w leczeniu pospolitych zakażeń grzybiczych bez objawów klinicznych, rozpoznanych jedynie na podstawie dodatnich wyników prób skórnych lub badań serologicznych.

Pliki do pobrania

AmBisome liposomal  - ulotka (pdf) Pobierz separator download AmBisome liposomal  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na AmBisome liposomal

Jaki lekarz może wystawić receptę na AmBisome liposomal

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta