Etopozyd Accord

Nazwa Produktu Leczniczego
Etopozyd Accord
Nazwa powszechnie stosowana
Etoposidum
Postać farmaceutyczna
Koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Substancja czynna
Etoposidum 20 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Etopozyd Accord - podstawowe informacje o leku:

Etopozyd Accord to lek, który zawiera substancję czynną etopozyd. Należy on do grupy leków zwanych cytostatykami, które stosowane są w leczeniu różnych rodzajów raka. U osób dorosłych, Etopozyd Accord stosowany jest w leczeniu raka jądra, drobnokomórkowego raka płuc, raka krwi (ostra białaczka szpikowa), guza w układzie limfatycznym (chłoniak Hodgkina, chłoniak nieziarniczy) oraz raka układu rozrodczego (ciążowa choroba trofoblastyczna i raka jajnika). U dzieci, Etopozyd Accord stosowany jest w leczeniu raka krwi (ostra białaczka szpikowa) oraz guza w układzie limfatycznym (chłoniak Hodgkina, chłoniak nieziarniczy). Zawsze najlepiej przedyskutować z lekarzem, dlaczego zalecono przyjmowanie leku Etopozyd Accord.

Wskazania do stosowania:

Rak jądra
Etopozyd Accord jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu pierwszego rzutu nawracającego lub opornego na terapię raka jądra u dorosłych.

Drobnokomórkowy rak płuc
Etopozyd Accord jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc u dorosłych.

Chłoniak Hodgkina
Etopozyd Accord jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu chłoniaka Hodgkina u pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Chłoniak nieziarniczy
Etopozyd Accord jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu chłoniaka nieziarniczego u pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Ostra białaczka szpikowa
Etopozyd Accord jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu ostrej białaczki szpikowej u pacjentów dorosłych i pediatrycznych.
 
Ciążowa choroba trofoblastyczna
Etopozyd Accord jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu pierwszego i drugiego rzutu ciążowej choroby trofoblastycznej o wysokim ryzyku u dorosłych. 

Rak jajnika
Etopozyd Accord jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu nienabłonkowego raka jajnika u dorosłych. 

Etopozyd Accord jest wskazany do stosowania w leczeniu opornego na związki platyny nabłonkowego raka jajnika u dorosłych.

Pliki do pobrania

Etopozyd Accord  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Etopozyd Accord  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta