Chorapur

Nazwa Produktu Leczniczego
Chorapur
Nazwa powszechnie stosowana
Gonadotropinum chorionicum
Postać farmaceutyczna
Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Substancja czynna
Gonadotrophinum chorionicum 1500 IU
Podmiot odpowiedzialny
Ferring GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Chorapur - podstawowe informacje o leku:

Objawy związane z zespołem hiperstymulacji jajników (OHSS) to nudności, wymioty, biegunka oraz zwiększenie masy ciała. W przypadkach ciężkiej postaci OHSS mogą pojawić się dodatkowe objawy, takie jak trudności w oddychaniu oraz zmniejszona ilość oddawanego moczu. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić powikłania, takie jak skręt jajników i zakrzepy żylne lub tętnicze. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia OHSS, należy przestrzegać zaleconej dawki i uważnie kontrolować przebieg leczenia. Pacjentki z zespołem policystycznych jajników są bardziej narażone na wystąpienie OHSS. Po leczeniu gonadotropinami istnieje większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę bliźniaczą lub mnogą niż po naturalnym zapłodnieniu. Należy pamiętać, że lek Chorapur może powodować fałszywie dodatni wynik testu ciążowego przez okres do 10 dni po podaniu. Stosowanie leku Chorapur w celach dopingowych jest niebezpieczne dla zdrowia. W przypadku istotnej klinicznie choroby, która w przebiegu ciąży może pogorszyć stan zdrowia pacjentki, lekarz będzie prowadził specjalny nadzór w czasie leczenia. Należy również poinformować lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku Chorapur. Lek ten jest wskazany do leczenia niepłodności, jednak należy pamiętać, że częstość występowania wad rozwojowych po leczeniu niepłodności może być nieznacznie większa niż w przypadku zapłodnień naturalnych.

Wskazania do stosowania:

1500 IU
Mężczyźni
Przywracanie płodności w przypadkach hipogonadyzmu hipogonadotropowego (również w skojarzeniu z hMG lub FSH).

Dzieci i młodzież
Leczenie wnętrostwa.

5000 IU
Stosowanie w celach leczniczych
Kobiety
U kobiet, u których nie występuje jajeczkowanie lub występuje rzadko, w celu wywołania owulacji i indukcji luteinizacji, po stymulacji wzrostu pęcherzyków.
W ramach technik wspomaganego rozrodu (ang. Assisted Reproductive Technology - ART), takich jak zapłodnienie pozaustrojowe: w celu wywołania ostatecznego dojrzewania pęcherzyków i luteinizacji, po stymulacji wzrostu pęcherzyków.

Dzieci i młodzież
Opóźnione dojrzewanie u chłopców ze współistniejącym hipogonadyzmem hipogonadotropowym.

Stosowanie w celach diagnostycznych
Mężczyźni
Ocena czynności jąder u pacjentów z hipogonadyzmem hipogonadotropowym przed rozpoczęciem leczenia stymulującego.

Dzieci i młodzież
Diagnostyka różnicowa wnętrostwa i wrodzonego braku jąder.

Pliki do pobrania

Chorapur  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Chorapur  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta