Etoposid Ebewe

Nazwa Produktu Leczniczego
Etoposid Ebewe
Nazwa powszechnie stosowana
Etoposidum
Postać farmaceutyczna
Koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Substancja czynna
Etoposidum 20 mg
Podmiot odpowiedzialny
Ebewe Pharma Ges.m.b.H Nfg. KG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Etoposid Ebewe - podstawowe informacje o leku:

Etoposid-Ebewe to nazwa handlowa leku, który zawiera 20 mg etopozydu na 1 ml koncentratu. Etopozyd należy do grupy leków zwanych cytostatykami, które stosowane są w leczeniu różnych rodzajów raka. Lek ten jest skuteczny w leczeniu wielu rodzajów raka u osób dorosłych, takich jak rak jądra, drobnokomórkowy rak płuc, rak krwi (ostra białaczka szpikowa), guzy w układzie limfatycznym (chłoniak Hodgkina, chłoniak nieziarniczy) oraz rak układu rozrodczego (ciążowa choroba trofoblastyczna i raka jajnika). Etoposid-Ebewe jest również stosowany w leczeniu niektórych rodzajów raka u dzieci, takich jak rak krwi (ostra białaczka szpikowa) oraz guzy w układzie limfatycznym (chłoniak Hodgkina, chłoniak nieziarniczy). Przed rozpoczęciem leczenia Etoposid-Ebewe zawsze należy skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednią dawkę i określi czas trwania terapii.

Wskazania do stosowania:

Rak jądra
Etoposid-Ebewe jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu pierwszego rzutu nawracającego lub opornego na terapię raka jądra u dorosłych.

Drobnokomórkowy rak płuc
Etoposid-Ebewe jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc u dorosłych.

Chłoniak Hodgkina
Etoposid-Ebewe jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu chłoniaka Hodgkina u pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Chłoniak nieziarniczy
Etoposid-Ebewe jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu chłoniaka nieziarniczego u pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Ostra białaczka szpikowa
Etoposid-Ebewe jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu ostrej białaczki szpikowej u pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Ciążowa choroba trofoblastyczna
Etoposid-Ebewe jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu pierwszego i drugiego rzutu ciążowej choroby trofoblastycznej o wysokim ryzyku u dorosłych.

Rak jajnika
Etoposid-Ebewe jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu nienabłonkowego raka jajnika u dorosłych.

Etoposid-Ebewe jest wskazany do stosowania w leczeniu opornego na związki platyny nabłonkowego raka jajnika u dorosłych

Pliki do pobrania

Etoposid Ebewe  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Etoposid Ebewe  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta