Dessette Forte

Nazwa Produktu Leczniczego
Dessette Forte
Nazwa powszechnie stosowana
Ethinylestradiolum + Desogestrelum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Ethinylestradiolum 30 mcg + Desogestrelum 150 mcg
Podmiot odpowiedzialny
Sun-Farm Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dessette Forte - podstawowe informacje o leku:

Lek Dessette forte to skomplikowany środek antykoncepcyjny, który jest przyjmowany doustnie. Jest to tzw. złożona tabletka, która składa się z dwóch różnych hormonów żeńskich: dezogestrelu (progestagen) oraz etynyloestradiolu (estrogen). Dzięki niskiej zawartości hormonów, Dessette forte jest uważany za niskodawkową tabletkę antykoncepcyjną. Jest to jednofazowy środek antykoncepcyjny, co oznacza, że każda tabletka w blistrze zawiera te same hormony w tych samych dawkach. Lek Dessette forte jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Dzięki właściwemu stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych (pod warunkiem, że pacjentka nie zapomni przyjąć tabletek), szansa na zajście w ciążę jest bardzo niewielka. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą uniknąć ciąży, ale nie chcą stosować innych metod antykoncepcyjnych.

Wskazania do stosowania:

Antykoncepcja.

Decyzja o przepisaniu produktu leczniczego Dessette forte powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo- zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem produktu leczniczego Dessette forte, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Pliki do pobrania

Dessette Forte  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dessette Forte  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta