Bromergon

Nazwa Produktu Leczniczego
Bromergon
Nazwa powszechnie stosowana
Bromocriptinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Bromocriptini mesylas 2.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sandoz GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Bromergon - podstawowe informacje o leku:

Bromergon to lek, który zawiera bromokryptynę - syntetyczną pochodną alkaloidów sporyszu. Działanie bromokryptyny polega na hamowaniu wydzielania prolaktyny, hormonu przysadki mózgowej, który jest niezbędny do produkcji mleka w gruczołach sutkowych. Ponadto, lek ten zmniejsza stężenie hormonu wzrostu oraz łagodzi objawy choroby Parkinsona poprzez zwiększenie poziomu dopaminy. Bromergon jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń, takich jak: hamowanie laktacji z przyczyn medycznych, hiperprolaktynemia z impotencją, brakiem miesiączki, mlekotokiem lub zaburzeniami cyklu miesiączkowego, mlekotok z normoprolaktynemią, gruczolaki przysadki typu prolaktynoma, akromegalia, choroba Parkinsona oraz rozpoczynające się połogowe zapalenie piersi. Należy jednak pamiętać, że bromokryptyna nie jest zalecana w celu rutynowego hamowania laktacji ani w celu łagodzenia objawów bolesnego obrzęku piersi po porodzie. W takich przypadkach zaleca się stosowanie innych metod, takich jak podtrzymywanie piersi czy okłady z lodu. Ponadto, nie ma wystarczających dowodów potwierdzających skuteczność bromokryptyny w leczeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i łagodnych schorzeń piersi.

Wskazania do stosowania:

  • Zapobieganie lub hamowanie fizjologicznej laktacji poporodowej wyłącznie ze względów medycznych (takich jak utrata dziecka podczas porodu, śmierć noworodka, zakażenie matki HIV).
  • Hiperprolaktynemia współistniejąca z impotencją, brakiem miesiączki, mlekotokiem lub zaburzeniami cyklu miesiączkowego.
  • Mlekotok z normoprolaktynemią.
  • Gruczolaki przysadki typu prolaktynoma.
  • Akromegalia.
  • Choroba Parkinsona.
  • Rozpoczynające się połogowe zapalenie piersi.

Bromokryptyna nie jest zalecana w celu rutynowego hamowania laktacji lub zmniejszania objawów poporodowego bólu i obrzęku piersi, które można z powodzeniem leczyć niefarmakologicznie (np. podtrzymanie piersi, okłady z lodu) i (lub) przez podanie zwykłych leków przeciwbólowych.

Brak wystarczających dowodów potwierdzających skuteczność bromokryptyny w leczeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i łagodnych schorzeń piersi.

Pliki do pobrania

Bromergon  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Bromergon  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta