Abacavir + Lamivudine Accord

Nazwa Produktu Leczniczego
Abacavir + Lamivudine Accord
Nazwa powszechnie stosowana
Abacavirum + Lamivudinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Abacaviri hydrochloridum 600,00 mg + Lamivudinum 300,00 mg
Podmiot odpowiedzialny
Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Abacavir + Lamivudine Accord - podstawowe informacje o leku:

Abacavir+Lamivudine Accord to lek, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV u dorosłych, młodzieży i dzieci, których masa ciała wynosi co najmniej 25 kg. Lek ten zawiera dwie substancje czynne, abakawir i lamiwudynę, które należą do grupy leków przeciwretrowirusowych, zwanych nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI). Abacavir+Lamivudine Accord nie jest w stanie całkowicie wyleczyć zakażenia HIV, ale pomaga w zmniejszeniu liczby wirusów HIV w organizmie pacjenta i utrzymuje ją na niskim poziomie. Ponadto, lek ten zwiększa liczbę komórek CD4 we krwi, które są rodzajem białych krwinek, odpowiedzialnych za zwalczanie zakażeń. Warto jednak pamiętać, że nie każdy pacjent reaguje na terapię lekiem Abacavir+Lamivudine Accord w ten sam sposób, dlatego skuteczność leczenia powinna być kontrolowana przez lekarza prowadzącego.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Abacavir+Lamivudine Accord jest wskazany do stosowania w skojarzonej terapii przeciwretrowirusowej w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV) u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała co najmniej 25 kg.

Przed rozpoczęciem leczenia abakawirem u każdego pacjenta zakażonego wirusem HIV, niezależnie od pochodzenia rasowego, należy przeprowadzić badanie przesiewowe w kierunku nosicielstwa allelu HLA-B*5701. Abakawiru nie należy stosować u pacjentów będących nosicielami allelu HLA-B*5701.

Pliki do pobrania

Abacavir + Lamivudine Accord  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Abacavir + Lamivudine Accord  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta