Leucovorin Ca Teva

Nazwa Produktu Leczniczego
Leucovorin Ca Teva
Nazwa powszechnie stosowana
Calcii folinas
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań
Substancja czynna
Calcii folinas 10.8 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Leucovorin Ca Teva - podstawowe informacje o leku:

Leucovorin Ca Teva to lek, który zawiera folinian wapnia - solę wapniową kwasu folinowego. Jest to aktywny metabolit kwasu folinowego, który pełni ważną rolę jako koenzym w biosyntezie kwasów nukleinowych podczas leczenia cytostatykami. Ponadto, lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia toksycznego działania antagonistów kwasu foliowego, takich jak metotreksat, pirymetamina i trymetoprym. Leucovorin Ca Teva uczestniczy również w przemianach biochemicznych fluoropirymidyny (5-fluorouracyl) i działa przeciw niedokrwistości. Lek ten jest stosowany w celu ochrony podczas stosowania antagonistów kwasu foliowego, takich jak metotreksat, w celu zmniejszenia toksyczności cytostatyku. Jest również stosowany w przypadkach przedawkowania antagonistów kwasu foliowego (trymetreksat, trymetoprym, pirymetamina) u pacjentów dorosłych i dzieci. Ponadto, Leucovorin Ca Teva jest stosowany w terapii skojarzonej z 5-fluorouracylem w leczeniu cytostatycznym pacjentów z zaawansowaną postacią raka jelita grubego.

Wskazania do stosowania:

  • ochronnie podczas stosowania antagonistów kwasu foliowego, takich jak metotreksat w celu zmniejszenia toksyczności cytostatyku oraz w przypadkach przedawkowania antagonistów kwasu foliowego (trymetreksat, trymetoprym, pirymetamina) u pacjentów dorosłych i u dzieci;
  • w terapii skojarzonej z 5-fluorouracylem w leczeniu cytostatycznym pacjentów z zaawansowaną postacią raka jelita grubego.

Pliki do pobrania

Leucovorin Ca Teva  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Leucovorin Ca Teva  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta