Aripiprazole NeuroPharma

Nazwa Produktu Leczniczego
Aripiprazole NeuroPharma
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Aripiprazolum 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
neuraxpharm Arzneimittel GmbH

Aripiprazole NeuroPharma - podstawowe informacje o leku:

Lek Aripiprazole NeuroPharma to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną arypiprazol. Jest stosowany w leczeniu chorób psychicznych u dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszych. Choroby te charakteryzują się objawami takimi jak halucynacje, urojenia, nadmierna podejrzliwość, niespójna mowa i zachowanie oraz otępienie emocjonalne. Pacjenci z takimi objawami często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także mają poczucie winy. Lek Aripiprazole NeuroPharma jest również stosowany w leczeniu chorób charakteryzujących się silnym podekscytowaniem, rozpierającą energią, mniejszym zapotrzebowaniem na sen niż zwykle, bardzo szybką mową, gonitwą myśli i czasami bardzo nasiloną drażliwością u młodzieży w wieku 13 lat i starszej oraz u dorosłych. U dorosłych, lek ten zapobiega również nawrotowi powyższych objawów u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie lekiem Aripiprazole NeuroPharma.

Wskazania do stosowania:

Aripiprazole NeuroPharma jest wskazany do leczenia schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Aripiprazole NeuroPharma jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych, o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I, oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.
Aripiprazole NeuroPharma jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Aripiprazole NeuroPharma  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aripiprazole NeuroPharma  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4