Actifed

Nazwa Produktu Leczniczego
Actifed
Nazwa powszechnie stosowana
Triprolidini hydrochloridum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum
Postać farmaceutyczna
Syrop
Substancja czynna
Tripirolidini hydrochloridum 1.25 mg/5 ml + Pseudoephedrini hydrochloridum 30 mg/5 ml + Dextromethorphani hydrobromidum 10 mg/5 ml
Podmiot odpowiedzialny
McNeil Healthcare (Ireland) Limited

Actifed - podstawowe informacje o leku:

Lek Actifed to przejrzysty syrop o czerwonej barwie i smaku jeżynowym, który skutecznie łagodzi objawy przeziębienia. Zawiera on trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna działa przeciwalergicznie, zmniejszając obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i kichanie. Pseudoefedryna natomiast zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych, a dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamując ośrodek kaszlowy w rdzeniu przedłużonym.

Wskazania do stosowania:

Actifed wskazany jest w celu łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, w których korzystne jest podanie leku zmniejszającego przekrwienie błony śluzowej nosa, antagonisty receptora histaminowego H1 oraz leku przeciwkaszlowego. Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.

Pliki do pobrania

Actifed  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Actifed  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download
więcej więcej
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie