Sunitinib Stada

Nazwa Produktu Leczniczego
Sunitinib Stada
Nazwa powszechnie stosowana
Sunitinibum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Sunitinibum 12.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
STADA Arzneimittel AG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Sunitinib Stada - podstawowe informacje o leku:

Lek Sunitinib Stada to specyfik, który zawiera substancję czynną sunitynib, będącą inhibitorem kinazy białkowej. Jego zastosowanie polega na leczeniu nowotworów, ponieważ hamuje on aktywność specjalnej grupy białek, które uczestniczą w procesach wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów, którzy chorują na następujące rodzaje nowotworów: nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego (ang. gastrointestinal stromal tumour; GIST) - rodzaj nowotworów żołądka i jelit, gdy imatynib okazał się nieskuteczny (inny lek przeciwnowotworowy) lub pacjent nie może przyjmować imatynibu. rak nerkowokomórkowy z przerzutami (ang. metastatic renal cell carcinoma; MRCC) - rodzaj raka nerki, który rozprzestrzenił się do innych części ciała. nowotwory neuroendokrynne trzustki (ang. pancreatic neuroendocrine tumours; pNET) (nowotwory komórek trzustki produkujących hormony), które rozwijają się w dalszym ciągu lub nie mogą być usunięte operacyjnie. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących działania leku Sunitinib Stada lub przyczyn, dla których lekarz przepisał go pacjentowi, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego (ang. gastrointestinal stromal tumour, GIST)
Produkt leczniczy Sunitinib Stada jest wskazany w leczeniu nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego (GIST) nieoperacyjnych i (lub) z przerzutami u osób dorosłych po niepowodzeniu leczenia imatynibem ze względu na oporność lub nietolerancję.

Rak nerkowokomórkowy z przerzutami (ang. metastatic renal cell carcinoma, MRCC)
Produkt leczniczy Sunitinib Stada jest wskazany w leczeniu zaawansowanego raka nerkowokomórkowego i (lub) raka nerkowokomórkowego z przerzutami (MRCC) u osób dorosłych.

Nowotwory neuroendokrynne trzustki (ang. pancreatic neuroendocrine tumours, pNET)
Produkt leczniczy Sunitinib Stada jest wskazany w leczeniu wysoko zróżnicowanych nowotworów neuroendokrynnych trzustki (pNET), nieoperacyjnych lub z przerzutami, u osób dorosłych, u których doszło do progresji choroby.

Pliki do pobrania

Sunitinib Stada  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Sunitinib Stada  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta