Dermopanten

Nazwa Produktu Leczniczego
Dermopanten
Nazwa powszechnie stosowana
Dexpanthenolum
Postać farmaceutyczna
Maść
Substancja czynna
Dexpanthenolum 50 mg
Podmiot odpowiedzialny
Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dermopanten - podstawowe informacje o leku:

Dermopanten to maść, która zawiera deksopantenol - substancję czynną, która po zastosowaniu miejscowym na skórę jest przetwarzana na kwas pantotenowy. Kwas pantotenowy jest składnikiem koenzymu A, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry i nabłonka, a także wpływa na proces regeneracji skóry. Dermopanten jest skuteczny w leczeniu powierzchownych ran, takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia skóry (np. po nadmiernym nasłonecznieniu, radioterapii, naświetlaniu lampą kwarcową), niewielkie zapalenia skóry oraz owrzodzenia. Jest szczególnie polecany w przypadku suchej skóry. Ponadto, Dermopanten jest idealny do pielęgnacji brodawek sutkowych podczas karmienia piersią, zapobiegając i lecząc otarcia oraz podrażnienia. Może być również stosowany w pielęgnacji niemowląt, zapobiegając i lecząc odparzenia oraz zapalenia skóry.

Wskazania do stosowania:

  • Leczenie powierzchownych ran, takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia skóry (np. po nadmiernym nasłonecznieniu, radioterapii, naświetlaniu lampą kwarcową), niewielkie zapalenia skóry, owrzodzenia. Produkt leczniczy jest wskazany szczególnie w leczeniu skóry suchej.
  • W pielęgnacji brodawek sutkowych w czasie karmienia piersią - zapobieganie i leczenie otarć oraz podrażnień brodawek sutkowych.
  • W pielęgnacji niemowląt - zapobieganie i leczenie odparzeń oraz zapaleń skóry.

Pliki do pobrania

Dermopanten  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dermopanten  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta