Crusia

Nazwa Produktu Leczniczego
Crusia
Nazwa powszechnie stosowana
Enoxaparinum natricum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce
Substancja czynna
Enoxaparinum natricum 100 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Laboratorios Farmaceuticos Rovi, S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Crusia - podstawowe informacje o leku:

Crusia to lek, który zawiera enoksaparynę sodową - heparynę drobnocząsteczkową (HDCz). Dzięki swoim właściwościom, Crusia działa na dwa sposoby. Po pierwsze, zapobiega powiększaniu się już istniejących zakrzepów krwi, a także pomaga organizmowi w rozpuszczaniu tych zakrzepów, co przyczynia się do zmniejszenia ich szkodliwego wpływu na organizm. Po drugie, lek ten zapobiega formowaniu się nowych zakrzepów we krwi pacjenta. Crusia jest skuteczny w leczeniu już istniejących zakrzepów krwi oraz w zapobieganiu tworzenia się nowych w następujących przypadkach: przed i po zabiegach chirurgicznych, w przebiegu ostrej choroby, gdy pacjent ma ograniczone możliwości poruszania się, w niestabilnej dławicy piersiowej (stan, w którym do serca dostaje się niewystarczająca ilość krwi) oraz po zawale mięśnia sercowego. Ponadto, Crusia jest skuteczny w zapobieganiu tworzenia się skrzepów w rurkach dializatora, które są stosowane u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Wskazania do stosowania:

Crusia jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w:

  • Zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej u pacjentów chirurgicznych z grup umiarkowanego i wysokiego ryzyka, w szczególności poddawanych zabiegom chirurgicznym ortopedycznym lub zabiegom w chirurgii ogólnej, w tym zabiegom w chirurgii onkologicznej.
  • Zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej u pacjentów internistycznych z ostrymi schorzeniami (takimi jak ostra niewydolność serca, niewydolność oddechowa, ciężkie zakażenia lub choroby reumatyczne) i ograniczoną mobilnością, narażonych na podwyższone ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.
  • Leczeniu zakrzepicy żył głębokich (ZŻG) i zatorowości płucnej (ZP), z wyłączeniem zatorowości płucnej, która może z dużym prawdopodobieństwem wymagać leczenia trombolitycznego lub zabiegu operacyjnego.
  • Zapobieganiu tworzeniu się skrzepów w krążeniu pozaustrojowym podczas hemodializy.
  • Ostrym zespole wieńcowym:
    • Leczenie niestabilnej dławicy piersiowej oraz zawału serca bez uniesienia odcinka ST (NSTEMI), w skojarzeniu z podawanym doustnie kwasem acetylosalicylowym.
    • Leczenie świeżego zawału mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST (STEMI), w tym zarówno u pacjentów leczonych zachowawczo, jak i poddawanych przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI).

Pliki do pobrania

Crusia  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Crusia  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta