Aspargin

Nazwa Produktu Leczniczego
Aspargin
Nazwa powszechnie stosowana
Magnesii hydrogenoaspartas + Kalii hydrogenoaspartas
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Magnesii hydrogenoaspartas 250 mg + Kalii hydrogenoaspartas 250 mg
Podmiot odpowiedzialny
Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Aspargin - podstawowe informacje o leku:

Aspargin to lek, który zawiera w sobie cenne składniki, takie jak magnez i potas. Dzięki dobrze przyswajalnej mieszance soli magnezowej i potasowej kwasu asparaginowego, Aspargin stanowi ważny składnik budulcowy organizmu. Magnez jest niezbędny do aktywacji wielu enzymów, a także do wytwarzania i transportu energii w organizmie. Jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania mięśnia sercowego, układu nerwowego, mięśniówki gładkiej naczyń oraz mięśni prążkowanych. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca i zaburzeń rytmu serca. Objawami niedoboru magnezu są: nadpobudliwość, trudności z koncentracją i snem, zwiększona podatność na stres, zaburzenia pracy mięśni szkieletowych, takie jak drżenie, skurcze i tiki. Potas z kolei bierze udział w czynności układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, a także w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym. Niedobór potasu może stanowić zagrożenie dla prawidłowej pracy układu nerwowego, przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, układu transportującego różne substancje z i do komórek organizmu, a także układu krwionośnego i wydalniczego w regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej. Kwas asparaginowy, z kolei, bierze udział w przekazywaniu bodźców w ośrodkowym układzie nerwowym. Aspargin jest zalecany w przypadku niedoborów magnezu i potasu, które mogą prowadzić do zaburzeń pracy serca, choroby niedokrwiennej serca oraz zagrożenia zawałem serca.

Wskazania do stosowania:

Uzupełnianie niedoboru magnezu i potasu:

  • przy niemiarowościach i nadpobudliwości serca, zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu,
  • profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem,
  • w rekonwalescencji pozawałowej,
  • po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, w przebiegu których doszło do utraty magnezu i potasu,
  • jako lek przeciwdziałający niepożądanym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. tiazydów, furosemidu).

Aspargin jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. 

Pliki do pobrania

Aspargin  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aspargin  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Aspargin

Jaki lekarz może wystawić receptę na Aspargin

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta