Priorix

Nazwa Produktu Leczniczego
Priorix
Nazwa powszechnie stosowana
Szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce, żywa
Postać farmaceutyczna
Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Substancja czynna
żywy atenuowany wirus różyczki (szczep Wistar RA 27/3) nie mniej niż 10^3,0 CCID50 + żywy atenuowany wirus świnki (szczep RIT 4385, pochodzący od szczepu Jeryl Lynn) nie mniej niż 10^3,7 CCID50 + żywy atenuowany wirus odry (szczep Schwarz) nie mniej niż 1
Podmiot odpowiedzialny
GlaxoSmithKline Biologicals S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Priorix - podstawowe informacje o leku:

Szczepionka Priorix to preparat, który jest stosowany u dzieci powyżej 9. miesiąca życia, młodzieży oraz osób dorosłych. Jej głównym celem jest zapobieganie chorobom takim jak odra, świnka i różyczka. Dzięki temu, że szczepionka ta pobudza naturalny system odpornościowy organizmu, osoba, która ją przyjęła, będzie wytwarzała przeciwciała, co z kolei pozwoli jej na skuteczną walkę z wirusami. Warto podkreślić, że szczepionka Priorix zawiera żywe wirusy, jednak są one na tyle osłabione, że nie są w stanie wywołać choroby u zdrowych osób. Dzięki temu, pacjenci, którzy zdecydują się na jej przyjęcie, będą mieli pewność, że są chronieni przed infekcjami wywołanymi przez wirusy odry, świnki i różyczki.

Wskazania do stosowania:

PRIORIX jest przeznaczony do czynnego uodparniania przeciwko odrze, śwince i różyczce dzieci po ukończeniu 9. miesiąca życia, młodzieży oraz osób dorosłych.

Pliki do pobrania

Priorix  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Priorix  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta