Gemcitabine SUN

Nazwa Produktu Leczniczego
Gemcitabine SUN
Nazwa powszechnie stosowana
Gemcitabinum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do infuzji
Substancja czynna
Gemcitabini hydrochloridum 11,384 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Gemcitabine SUN - podstawowe informacje o leku:

Gemcitabine SUN to lek z grupy leków cytotoksycznych, które mają za zadanie niszczyć komórki, w tym komórki rakowe. Jest stosowany jako monoterapia lub w połączeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi, w zależności od rodzaju nowotworu. Gemcitabine SUN jest skuteczny w leczeniu różnych typów raka, w tym:

  • Niedrobnokomórkowy rak płuc (NDRP) - stosowany jako monoterapia lub w połączeniu z cisplatyną.
  • Rak trzustki.
  • Rak piersi - stosowany w połączeniu z paklitakselem.
  • Rak jajnika - stosowany w połączeniu z karboplatyną.
  • Rak pęcherza - stosowany w połączeniu z cisplatyną.

Wskazania do stosowania:

Gemcytabina w skojarzeniu z cisplatyną wskazana jest w leczeniu pacjentów z rakiem pęcherza moczowego miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami.

Gemcytabina wskazana jest w leczeniu pacjentów z gruczolakorakiem trzustki miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami.

Gemcytabina w skojarzeniu z cisplatyną, wskazana jest jako leczenie pierwszego wyboru u pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP) w stadium miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami. U pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów o stanie sprawności 2 można rozważyć stosowanie gemcytabiny w monoterapii.

Gemcytabina w skojarzeniu z karboplatyną wskazana jest w leczeniu pacjentek z nabłonkowym rakiem jajnika w stadium miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, po niepowodzeniu chemioterapii I wyboru opartej na związkach platyny i co najmniej 6-miesięcznym okresie bez nawrotu.

Gemcytabina w skojarzeniu z paklitakselem wskazana jest w leczeniu pacjentów z nawrotem miejscowym raka piersi, niekwalifikującym się do leczenia operacyjnego lub z przerzutami, po niepowodzeniu chemioterapii adiuwantowej/neoadiuwantowej. Jeżeli nie jest to przeciwwskazane klinicznie, wcześniejsza chemioterapia powinna obejmować antracyklinę.

Pliki do pobrania

Gemcitabine SUN  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Gemcitabine SUN  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta