Aricogan

Nazwa Produktu Leczniczego
Aricogan
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Aripiprazolum 5 mg
Podmiot odpowiedzialny
G.L. Pharma GmbH

Aricogan - podstawowe informacje o leku:

Lek Aricogan to specyfik z grupy leków przeciwpsychotycznych, którego substancją czynną jest arypiprazol. Przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych oraz młodzieży powyżej 15 roku życia, którzy cierpią na chorobę charakteryzującą się halucynacjami, urojeniami, podejrzliwością, dezorganizacją mowy i zachowania oraz brakiem emocjonalnej reaktywności. W przypadku tych objawów pacjenci często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także poczucie winy. Lek Aricogan może być również stosowany u pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia, którzy przejawiają silne pobudzenie, nadmierną energię, zmniejszone zapotrzebowanie na sen, szybką mowę, natłok myśli oraz drażliwość. U dorosłych pacjentów lek Aricogan zapobiega nawrotom powyższych objawów u osób, które pozytywnie zareagowały na jego wcześniejsze stosowanie.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Aricogan wskazany jest w leczeniu schizofrenii u dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Produkt leczniczy Aricogan wskazany jest w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Produkt leczniczy Aricogan wskazany jest w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Aricogan  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aricogan  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4