Aribit ODT

Nazwa Produktu Leczniczego
Aribit ODT
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Substancja czynna
Aripiprazolum 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Aribit ODT - podstawowe informacje o leku:

Aribit ODT to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera arypiprazol jako substancję czynną. Jest stosowany w leczeniu pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia, którzy cierpią na chorobę charakteryzującą się halucynacjami, podejrzliwością, chaotycznym zachowaniem oraz otępieniem emocjonalnym. Pacjenci z takimi objawami często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także poczucie winy. Lek Aribit ODT jest również stosowany u pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia, którzy cierpią na chorobę z objawami takimi jak silne podekscytowanie, rozpierająca energia, mniejsze zapotrzebowanie na sen niż zwykle, bardzo szybka mowa, gonitwa myśli i czasami bardzo nasilona drażliwość. U dorosłych pacjentów, lek ten zapobiega nawrotowi powyższych objawów u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie Aribit ODT.

Wskazania do stosowania:

Aribit ODT jest wskazany w leczeniu schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Aribit ODT jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Aribit ODT jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Aribit ODT  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Aribit ODT  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4