Apra

Nazwa Produktu Leczniczego
Apra
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Aripiprazolum 5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Adamed Pharma S.A.

Apra - podstawowe informacje o leku:

Lek Apra to specyfik, który zawiera arypiprazol - substancję czynną zaliczaną do grupy leków przeciwpsychotycznych. Przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych oraz młodzieży powyżej 15 roku życia, którzy cierpią na chorobę charakteryzującą się halucynacjami, urojeniami, podejrzliwością, chaotyczną mową i zachowaniem, a także otępieniem emocjonalnym. Często towarzyszą im uczucia smutku, lęku i napięcia, a także poczucie winy. Lek ten może być również stosowany u pacjentów powyżej 13 roku życia, u których występują objawy takie jak pobudzenie, nadmierna energia, zmniejszone zapotrzebowanie na sen, szybka mowa, gonitwa myśli oraz drażliwość. U dorosłych Apra zapobiega nawrotom choroby u pacjentów, którzy już reagowali na leczenie tym specyfikiem.

Wskazania do stosowania:

Apra jest wskazana w leczeniu schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.

Apra jest wskazana w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Apra jest wskazana w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Apra  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Apra  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4