Abilium

Nazwa Produktu Leczniczego
Abilium
Nazwa powszechnie stosowana
Aripiprazolum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Aripiprazolum 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
pharma2pharma Sp. z o.o.

Abilium - podstawowe informacje o leku:

Abilium to lek przeciwpsychotyczny, który zawiera substancję czynną arypiprazol. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii u dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Schizofrenia to choroba, która charakteryzuje się halucynacjami, urojeniami, chaotyczną mową i zachowaniem oraz otępieniem emocjonalnym. Pacjenci z tą chorobą często odczuwają smutek, lęk lub napięcie, a także poczucie winy. Abilium jest również stosowany w leczeniu manii u dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia. Mania to choroba, która charakteryzuje się silnym podekscytowaniem, rozpierającą energią, mniejszym zapotrzebowaniem na sen niż zwykle, bardzo szybką mową, gonitwą myśli i czasami bardzo nasiloną drażliwością. U dorosłych, lek ten zapobiega nawrotom objawów u pacjentów, którzy zareagowali na leczenie Abilium.

Wskazania do stosowania:

  • Abilium jest wskazany do leczenia schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej.
  • Abilium jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.
  • Abilium jest wskazany w leczeniu epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni.

Pliki do pobrania

Abilium  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Abilium  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4