Abatixent

Nazwa Produktu Leczniczego
Abatixent
Nazwa powszechnie stosowana
Apixabanum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Apixabanum 2.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sandoz GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Abatixent - podstawowe informacje o leku:

Abatixent to lek przeciwzakrzepowy, który zawiera substancję czynną apiksaban. Dzięki swoim właściwościom, pomaga zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi poprzez blokowanie czynnika Xa, który jest kluczowym elementem krzepnięcia. Lek ten jest stosowany u dorosłych pacjentów w różnych przypadkach. Po operacji alloplastyki stawu biodrowego lub kolanowego, ryzyko powstawania zakrzepów krwi w żyłach kończyn dolnych wzrasta. Dlatego Abatixent jest stosowany w celu zapobiegania temu zjawisku. Zakrzepy krwi mogą prowadzić do obrzęku nóg, który może być bolesny lub bezbolesny. W skrajnych przypadkach, zakrzep krwi może przemieścić się z kończyny dolnej do płuc, co może prowadzić do zatorowości płucnej, stanu, który zagraża życiu i wymaga natychmiastowej interwencji lekarza. Abatixent jest również stosowany w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi w sercu u pacjentów z nieregularnym rytmem serca (migotaniem przedsionków) i co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem ryzyka. Zakrzepy krwi mogą odrywać się i przemieszczać do mózgu, co prowadzi do udaru mózgu lub do innych narządów, utrudniając dopływ krwi do tych narządów (co określa się także jako zatorowość systemową). Udar mózgu jest stanem, który zagraża życiu i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Abatixent jest również skuteczny w leczeniu zakrzepów krwi w żyłach kończyn dolnych (zakrzepica żył głębokich) oraz w naczyniach krwionośnych płuc (zatorowość płucna). Lek ten jest również stosowany w celu zapobiegania ponownemu powstawaniu zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych kończyn dolnych i (lub) płuc. Dzięki swoim właściwościom, Abatixent jest skutecznym lekiem przeciwzakrzepowym, który pomaga pacjentom w różnych przypadkach.

Wskazania do stosowania:

Zapobieganie epizodom żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (ŻChZZ) u dorosłych pacjentów po przebytej planowej aloplastyce stawu biodrowego lub kolanowego.

Zapobieganie udarom mózgu i zatorowości systemowej u dorosłych pacjentów z niezastawkowym migotaniem przedsionków (ang. Non-Valvular Atrial Fibrillation, NVAF) z co najmniej jednym czynnikiem ryzyka, takim jak przebyty udar mózgu lub przemijający napad niedokrwienny (ang. transient ischaemic attack, TIA); wiek ≥75 lat; nadciśnienie tętnicze; cukrzyca; objawowa niewydolność serca (klasa wg NYHA ≥II).

Leczenie zakrzepicy żył głębokich (ZŻG) i zatorowości płucnej (ZP) oraz profilaktyka nawrotowej ZŻG i ZP u dorosłych.

Pliki do pobrania

Abatixent  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Abatixent  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta