Salvacyl

Nazwa Produktu Leczniczego
Salvacyl
Nazwa powszechnie stosowana
Triptorelinum
Postać farmaceutyczna
Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Substancja czynna
Triptorelini embonas
Podmiot odpowiedzialny
Ipsen Pharma
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Salvacyl - podstawowe informacje o leku:

Lek Salvacyl to produkt medyczny zawierający tryptorelinę, która jest analogiem hormonu gonadotropiny uwalniającej hormon (GnRH). Dzięki długotrwałemu działaniu, lek dostarcza organizmowi 11,25 mg tryptoreliny przez ponad 12 tygodni. Jego działanie polega na obniżeniu poziomu testosteronu, męskiego hormonu, co przyczynia się do zmniejszenia popędu płciowego u dorosłych mężczyzn z poważnymi dewiacjami seksualnymi. Warto jednak pamiętać, że leczenie Salvacylem powinno być przeprowadzane pod nadzorem lekarza psychiatry i w połączeniu z psychoterapią, co pozwoli na skuteczne ograniczenie dewiacyjnych zachowań seksualnych.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Salvacyl jest wskazany do odwracalnego zmniejszenia poziomu testosteronu do poziomu kastracyjnego w celu obniżenia popędu płciowego u dorosłych mężczyzn z ciężkimi dewiacjami seksualnymi.

Leczenie produktem leczniczym Salvacyl powinno być wdrożone i nadzorowane przez lekarza psychiatrę. Leczenie powinno być przeprowadzane w połączeniu z psychoterapią w celu ograniczenia dewiacyjnych zachowań seksualnych.

Pliki do pobrania

Salvacyl  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Salvacyl  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta