Erlotinib Mylan

Nazwa Produktu Leczniczego
Erlotinib Mylan
Nazwa powszechnie stosowana
Erlotinibum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Erlotinibum 100 mg
Podmiot odpowiedzialny
Mylan S.A.S.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Erlotinib Mylan - podstawowe informacje o leku:

Erlotinib Mylan to lek, który zawiera substancję czynną erlotynib i jest stosowany w leczeniu raka. Działanie leku polega na hamowaniu aktywności białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR), które bierze udział w procesie wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca w stadium zaawansowanym. Może być stosowany jako leczenie pierwszego rzutu lub gdy choroba po pierwszej linii chemioterapii pozostaje w znacznym stopniu bez zmiany i pod warunkiem, że komórki nowotworu wykazują specyficzne mutacje EGFR. Erlotinib Mylan może być również przepisywany w przypadku, kiedy poprzednia chemioterapia nie zahamowała postępu choroby. W niektórych przypadkach, lek ten może być stosowany wraz z innym lekiem o nazwie gemcytabina, u pacjentów z rakiem trzustki z przerzutami.

Wskazania do stosowania:

Niedrobnokomórkowy rak płuca (NDRP)
Produkt Erlotinib Mylan jest wskazany w leczeniu pierwszego rzutu u pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP) miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z aktywującymi mutacjami receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR).

Produkt Erlotinib Mylan jest także wskazany w terapii podtrzymującej u pacjentów z miejscowo zaawansowanym NDRP lub z NDRP z przerzutami, z aktywującymi mutacjami EGFR, u których nastąpiła stabilizacja choroby po chemioterapii pierwszego rzutu.

Produkt Erlotinib Mylan jest także wskazany w leczeniu pacjentów z miejscowo zaawansowanym NDRP lub NDRP z przerzutami, u których doszło do niepowodzenia leczenia po uprzednim zastosowaniu co najmniej jednego schematu chemioterapii. Zastosowanie produktu leczniczego Erlotinib Mylan u pacjentów z nowotworami bez mutacji aktywujących EGFR jest wskazane tylko wtedy, gdy inne opcje leczenia uznane są za nieodpowiednie.

Przy przepisywaniu produktu Erlotinib Mylan należy wziąć pod uwagę czynniki związane z wydłużeniem przeżycia.

Nie wykazano korzyści, co do czasu przeżycia ani innych istotnych klinicznie skutków leczenia u pacjentów z nowotworami, u których w badaniu immunohistochemicznym (IHC) nie stwierdzano ekspresji receptora EGFR.

Rak trzustki
Produkt Erlotinib Mylan w skojarzeniu z gemcytabiną jest wskazany w leczeniu pacjentów z rakiem trzustki z przerzutami.

Przy przepisywaniu produktu Erlotinib Mylan należy wziąć pod uwagę czynniki związane z wydłużeniem przeżycia.

Nie wykazano korzyści co do czasu przeżycia u pacjentów z chorobą miejscowo zaawansowaną.

Pliki do pobrania

Erlotinib Mylan  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Erlotinib Mylan  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta