Chlorprothixen Hasco

Nazwa Produktu Leczniczego
Chlorprothixen Hasco
Nazwa powszechnie stosowana
Chlorprothixeni hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Tabletka powlekana
Substancja czynna
Chlorprothixeni hydrochloridum 15 mg
Podmiot odpowiedzialny
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Chlorprothixen Hasco - podstawowe informacje o leku:

Chlorprothixen Hasco to lek o silnym działaniu uspokajającym, słabym przeciwwytwórczym i przeciwautystycznym, który dodatkowo wykazuje działanie przeciwhistaminowe i przeciwwymiotne. W małych dawkach działa przeciwlękowo, a co ważne, nie powoduje uczucia znużenia i senności. Lek ten może wzmagać działanie alkoholu, środków nasennych i wprowadzających do znieczulenia, a także obniżać temperaturę ciała. Z tego powodu jest wskazany w leczeniu psychoz endogennych i organicznych, zwłaszcza w przypadku stanów pobudzenia ruchowego i agresywności, niepokoju i bezsenności w nerwicach i zaburzeniach psychosomatycznych, a także psychoz alkoholowych. Chlorprothixen Hasco może być również stosowany w chirurgii do premedykacji pacjenta, co pozwala na uspokojenie go i zmniejszenie reakcji neurowegetatywnych. Dodatkowo, lek ten może być stosowany w celu zapobiegania wymiotom pooperacyjnym. Warto pamiętać, że Chlorprothixen Hasco jest lekiem na receptę i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wskazania do stosowania:

Leczenie psychoz endogennych i organicznych ze stanami pobudzenia ruchowego i agresywnością, niepokoju i bezsenności w nerwicach i zaburzeniach psychosomatycznych, psychoz alkoholowych.
W chirurgii - premedykacja dla uspokojenia pacjenta i zmniejszenia reakcji neurowegetatywnych oraz w celu zapobiegania wymiotom pooperacyjnym.

Pliki do pobrania

Chlorprothixen Hasco  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Chlorprothixen Hasco  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4