Trimesolphar

Nazwa Produktu Leczniczego
Trimesolphar
Nazwa powszechnie stosowana
Sulfamethoxazolum + Trimethoprimum
Postać farmaceutyczna
Koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Substancja czynna
Sulfamethoxazolum 80 mg/ml + Trimethoprimum 16 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Trimesolphar - podstawowe informacje o leku:

Trimesolphar to lek przeciwbakteryjny, który składa się z dwóch substancji czynnych: sulfametoksazolu i trimetoprimu (kotrimoksazolu). Jest on przeznaczony do podawania dożylnego, po uprzednim rozcieńczeniu, dla pacjentów, którzy nie mogą przyjmować leku doustnie. Trimesolphar znajduje zastosowanie w leczeniu różnych chorób, takich jak: ciężkie niepowikłane zakażenia dróg moczowych, zapalenie płuc wywołane przez drobnoustroje Pneumocystis jirovecii, toksoplazmoza (choroba wywołana przez drobnoustroje, która może objawiać się zmianami w oczach, układzie nerwowym oraz u rozwijającego się płodu, jeśli matka jest zakażona) oraz nokardioza (choroba wywołana przez drobnoustroje, która może objawiać się zmianami na skórze lub w narządach, np. w płucach). Trimesolphar jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży, dzieci i niemowląt powyżej 6 tygodni życia. Warto pamiętać, że lek ten zawsze powinien być podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Wskazania do stosowania:

Trimesolphar jest wskazany do leczenia poniżej wymienionych zakażeń, wywołanych przez wrażliwe na kotrimoksazol drobnoustroje. Trimesolphar jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży, dzieci i niemowląt w wieku powyżej 6 tygodni życia. 

Wskazania do stosowania kotrimoksazolu: 

  • Ciężkie niepowikłane zakażenia dróg moczowych. Zaleca się, aby pierwsze incydenty niepowikłanych zakażeń dróg moczowych leczyć raczej pojedynczym skutecznym lekiem przeciwbakteryjnym, a nie takim lekiem złożonym, jak kotrimoksazol w postaci do infuzji.
  • Leczenie i zapobieganie zapaleniu płuc wywołanego przez Pneumocystis jirovecii (ang. Pneumocystis jirovecii pneumonitis - PJP).
  • Leczenie i zapobieganie wystąpieniu toksoplazmozy.
  • Leczenie nokardiozy. 

Wskazania do stosowania kotrimoksazolu w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji są zasadniczo takie same jak dla postaci doustnych.

Należy wziąć pod uwagę oficjalne wytyczne dotyczące właściwego stosowania leków przeciwbakteryjnych.

Pliki do pobrania

Trimesolphar  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Trimesolphar  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Trimesolphar

Jaki lekarz może wystawić receptę na Trimesolphar

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta