Diuresin SR

Nazwa Produktu Leczniczego
Diuresin SR
Nazwa powszechnie stosowana
Indapamidum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu
Substancja czynna
Indapamidum 1.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Polfarmex S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Diuresin SR - podstawowe informacje o leku:

Diuresin SR to lek moczopędny, którego składnik aktywny - indapamid, należy do grupy sulfonamidów. Dzięki swoim właściwościom farmakologicznym, indapamid działa podobnie jak leki tiazydowe, wykazując bezpośredni wpływ na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych. Dzięki temu, zmniejsza opór obwodowy i skutecznie obniża ciśnienie krwi. Co ważne, Diuresin SR nie wpływa negatywnie na metabolizm lipidów i węglowodanów, co czyni go bezpiecznym dla pacjentów z cukrzycą. Dodatkowo, lek zmniejsza przerost lewej komory serca, który jest częstym skutkiem nadciśnienia tętniczego. Indapamid szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, a jego biologiczny okres półtrwania wynosi około 18 godzin. Lek jest wydalany z organizmu głównie z moczem (ok. 70%) i kałem (ok. 20%) w postaci nieaktywnych metabolitów, a około 5% dawki wydalane jest w postaci niezmienionej. Diuresin SR jest wskazany do stosowania w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego, zarówno w monoterapii, jak i w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Wskazania do stosowania:

Nadciśnienie tętnicze pierwotne, w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Pliki do pobrania

Diuresin SR  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Diuresin SR  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta