Chlorchinaldin H

Nazwa Produktu Leczniczego
Chlorchinaldin H
Nazwa powszechnie stosowana
Chlorquinaldolum + Hydrocortisoni acetas
Postać farmaceutyczna
Maść
Substancja czynna
Chlorquinaldolum 30 mg/g + Hydrocortisoni acetas 10 mg/g
Podmiot odpowiedzialny
Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Chlorchinaldin H - podstawowe informacje o leku:

Chlorchinaldin H to maść, która zawiera chlorochinaldol - pochodną 8-hydroksychinoliny oraz octan hydrokortyzonu, który jest glikokortykosteroidem. Dzięki chlorochinaldolowi, maść działa bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, w tym na bakterie z rodzaju Salmonella, Shigella, Proteus vulgaris, Escherichia coli, jak również na Corynebacterium diphtheriae, Streptococcus pyogenes i Staphylococcus aureus. Ponadto, chlorochinaldol działa grzybostatycznie, co oznacza, że hamuje wzrost grzyba, w tym Candida albicans i pierwotniaków. Octan hydrokortyzonu, z kolei, działa miejscowo na skórę i wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz obkurczające naczynia krwionośne. Maść Chlorchinaldin H jest stosowana w miejscowym leczeniu chorób skóry, takich jak ropne, powierzchowne choroby skóry z odczynem zapalnym, ropne powikłania bakteryjne, alergiczne schorzenia skóry, a także grzybica. Jest również skuteczna w leczeniu owrzodzeń podudzi, które są spowodowane przez drobnoustroje wrażliwe na chlorochinaldol.

Wskazania do stosowania:

Miejscowe leczenie ropnych, powierzchownych chorób skóry przebiegających z odczynem zapalnym oraz ropnych powikłań bakteryjnych alergicznych schorzeń skóry, w tym także grzybicy, owrzodzenia podudzi - w zakażeniach drobnoustrojami wrażliwymi na chlorochinaldol.

Pliki do pobrania

Chlorchinaldin H  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Chlorchinaldin H  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Chlorchinaldin H

Jaki lekarz może wystawić receptę na Chlorchinaldin H

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta