Czy zgaga i pieczenie w żołądku przestanie być odczuwalne kilka dni po odstawieniu cytrusów?
Od około miesiąca stosuję dietę niskowęglowodanową z uwzględnieniem cytrusów, czosnku i cebuli ze względu na grzybicę. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie zgagę oraz pieczenie w żołądku co jest prawdopodobnie skutkiem nadużycia cytrusów. Od kilku dni już ich nie jem, a...
Zalecana wizyta u gastroenterologa.
Zapraszam na konsultacje online - przeprowadzimy diagnostykę i włączymy odpowiednie leczenie - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Bardzo możliwe, że objawy zgagi i pieczenia w żołądku, które teraz odczuwasz, są skutkiem nadużycia cytrusów, jednak warto zwrócić uwagę, że dieta niskowęglowodanowa może również wpływać na poziom kwasowości w żołądku i powodować podobne objawy.
W przypadku nadkwasoty, objawy mogą utrzymywać się nawet po odstawieniu cytrusów, dlatego warto również zwrócić uwagę na inny rodzaj spożywanych pokarmów i sposób ich przygotowywania. Częste jedzenie dużych porcji, jedzenie w pośpiechu, picie napojów gazowanych, kawy, alkoholu lub palenie papierosów, także mogą prowadzić do wystąpienia dolegliwości żołądkowych.
Jeśli objawy nie ustępują po odstawieniu cytrusów, warto rozważyć wizytę u lekarza, który postawi diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie. Polecam skonsultować się również z dietetykiem klinicznym w celu przeanalizowaniu dotychczasowej diety oraz uzupełnienie jej o sposoby, które pomogą w poradzeniu sobie z grzybicą oraz problemami z żołądkiem.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź była pomocna. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Czy to poważna choroba? Do jakiego lekarza mam się udać?
Niedawno miałam robione USG i wyszło mi podejrzenie nefrokalcynozy i białko w moczu. Woreczek żółciowy do usunięcia. W poniedziałek mam zabieg.
Wymaga to oceny nefrologa; tym niemniej - z wynikiem usg, kartą wypisową ze szpitala - proszę udać się do lekarza rodzinnego/internisty, który ukierunkuje dalszą diagnostykę pod względem badań dodatkowych i konsultacji specjalistycznych.
Zalecana kontrolna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie.
Czy te wszystkie objawy mogą być spowodowane tymi torbielami?
Mam 33 lata, ostatnio czuję się nie najlepiej, mianowicie częste bóle głowy, brzucha, zmęczenie. Problem również był z hormonami. Zrobiłam badania USG - okazało się, że mam torbiele na wątrobie i właśnie najczęściej tam mnie boli w okolicy żeber, lekarz powiedział, że nie ma czym...
Zalecana konsultacja gastrologiczna-z wynikami dotychczas wykonanych badań.
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Naturalne leki przy SIBO - co stosować?
Jaki naturalny antybiotyk będzie najskuteczniejszy dla rozpoznanego SIBO wodorowo-metanowego (symptomy to zaparcia przemienne z biegunką, ale w większości biegunka) - berberyna, allicyna, olejek oregano czy inne?
Zalecana konsultacja gastroenterologiczna celem przepisania odpowiednich leków na receptę.
Z wynikami wykonanych badań proszę zgłosić się na konsultacją gastrologiczną.
Czy te dolegliwości są na tle nerwowym?
Od tygodnia ciągle mi się odbija, przez pierwsze 4 dni miałam tak jakby gule w gardle i odbijało mi się ciągle, teraz pozostało odbijanie i czasem mdłości. Dodam, że mam ciężki czas teraz i bardzo się stresuje.
Wskazana konsultacja lekarska w warunkach stacjonarnych (np. lekarz rodzinny, internista, gastrolog) - po zbadaniu Pani lekarz wdroży odpowiednie zalecenia, zarówno w zakresie ew.diagnostyki jak i leczenia.
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Jest to normalna reakcja na ciąże oraz towarzyszące jej nieprzyjemne symptomy, jeżeli tak bardzo to wpływa na Panią, proszę udać się do lekarza ginekologa prowadzącego ciąże, on będzie wiedział jak dalej Panią kierować.
Co mogę zrobić, lub do jakiego lekarza się udać, by zdiagnozować i pozbyć się tego bólu?
Od kilku lat doskwiera mi ból po prawej stronie brzucha/pod ostatni żebrem, dotykając tego miejsca, jestem w stanie wyczuć 'coś' co prawdopodobnie powoduje ten dyskomfort. Mam wrażenie, że przez lata to urosło i powoduje coraz większy dyskomfort. Ból jest odczuwalny...
Z dotychczasową dokumentacją medyczną proszę zgłosić się na konsultację gastrologiczną.
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
USG jamy brzusznej po miesięcznej kontroli.
Czy możliwe jest, żeby z praktycznie czystego USG jamy brzusznej po miesiącu na kolejnym USG były liczne guzy w różnych miejscach, z czego największe mają od 3,5 cm do 5 cm? Jedne USG było wykonane 12 czerwca a drugie 13 lipca.
Konsultacja z lekarzem, który przeprowadził badanie.
Weryfikacja i konsultacja u lekarza/lekarzy przeprowadzających badania.
Co to może być i czym mogą być spowodowane moje objawy?
Od 2 miesięcy leczę się z powodu dolegliwości ze strony układu pokarmowego, objawiających się: nieregularnymi wypróżnianiem, wzmożonym odbijaniem do kilkudziesięciu razy dziennie bez korelacji z posiłkami, bólem brzucha nad pępkiem przypominającym uciskanie. Z badań kału nie wykryto...
Wskazana konsultacja gastrologiczna, z poszerzeniem diagnostyki przewodu pokarmowego o badania endoskopowe. Na wizytę do gastrologa należy zabrać ze sobą wyniki wszystkich wykonanych dotychczas badań.
Zalecana konsultacja u gastroenterologa.
Jestem tydzień przed kolonoskopią - co mogę jeść?
Czy mogę jeść nabiał typu: lekki serek wiejski, chudy twaróg, jogurt naturalny? Czy mogę pić energetyki?
Każdy punkt diagnostyczny wykonujący badania endoskopowe (gastroskopia, kolonoskopia) wydaje pacjentowi szczegółowe zalecenia dotyczące odpowiedniego przygotowania do określonego badania.
W tej sprawie należy się skonsultować w ośrodku gdzie będzie wykonywany zabieg.
Po jakim czasie mogę zrobić gastroskopie?
Miałam operację laparoskopowo - usunięcia woreczka żółciowego.
O zalecenia należy zapytać lekarza prowadzącego.
Zalecana konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie.
Może być to kamica w woreczku żółciowym, czy można to wykluczyć?
Ból po lewej stronie brzucha i po środku ogólnie koło pępka.
Dolegliwości o tej lokalizacji mogą wynikać z różnych schorzeń-wskazana więc wizyta u lekarza w celu przeprowadzenia badania fizykalnego.
Zalecana badanie USG jamy brzusznej.
Proszę udać się na wizytę stacjonarna do lekarza rodzinnego.
Wskazana wizyta stacjonarna celem badania fizykalnego.
Czy mogę brać lekarstwa na przeziębienie skoro kolonoskopia już niedługo?
Mam kolonoskopię za tydzień, a od paru dni mam kaszel i zanika mi głos, a dzisiaj zaczęło mnie boleć gardło. Czy mimo wszystko może wykonać badanie?
Proszę zgłosić się do lekarza na wizytę stacjonarną, żeby mógł przeprowadzić badanie i wdrożyć leczenie.
W tej sprawie należy skonsultować się w ośrodku, gdzie będzie wykonywane badanie.
Czy to nie za długo trwa?
Po podaniu kontrastu przy TK wystąpiła z opóźnieniem wysypka (plamy bordowe, bardzo swędzące na całym ciele). Trwa to już 4 dni mimo podawanych leków w szpitalu. Przy tym podawane są leki na zapalenie trzustki.
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza (proszę zabrać ze sobą pełną dokumentację medyczną).
Czym może być spowodowany ten ból?
Od jakieś półtora miesiąca z bólem w okolicach wątroby. Wygląda to tak, że najczęściej po spożyciu posiłku zaczyna się w podbrzuszu takie typowy dyskomfort związany ze zbieraniem się gazów, wzdęcia itd. Nie jest to duży ból, problem następuje potem gdy on przechodzi -...
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Niezbędna jest wizyta stacjonarna u lekarza (np.lekarza rodzinnego), który będzie miał możliwość zbadania fizykalnego.
Niezbędna jest wizyta stacjonarna u lekarza (np.lekarza rodzinnego), który będzie miał możliwość zbadania fizykalnego.
Niejasny wywiad. Konieczna wizyta stacjonarna w poradni POZ
Czym może być spowodowany mój ból brzucha?
Jestem kobietą i mam 31 lat, od wtorku (od około południa) mam silne kurczowe bóle brzucha. Boli tylko przy poruszaniu się, jak się nie ruszam, to całkowicie znika. Tabletki przeciwbólowe tylko na chwilę, potem ból wraca. Ból czasem nasila się w toalecie, jest...
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Wymaga Pani zbadania przez lekarza na wizycie stacjonarnej; lekarz po zapoznaniu się z Pani historią choroby i zbadaniu Pani zadecyduje o dalszym postępowaniu w zakresie diagnostyki i leczenia.
Objawy zawsze będą wracać czy jest jednak jakaś szansa na powrót do zdrowia?
Jestem mężczyzną, mam 26 lat i zmagam się z następującym problemem: od około 2 lat cały czas mi się odbija (nawet na czczo), czasami zjem coś o 14 i odbije mi się tym o 22. Mam wrażenie, że zaczęło mi się to po dniu, w którym miałem nudności i nie mogłem nic zjeść (przeszło po 3 dniach i...
Zalecana wizyta u gastroenterologa.
Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego.