Marskość wątroby – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, w problemach z wątrobą, nawet w 15 minut!

Diagnostyka i leczenie marskości wątroby

zasięgnij pomocy lekarzy dostępnych online

Marskość wątroby to stan, gdy ma miejsce zatarcie anatomicznej struktury tego kluczowego dla funkcjonowania organizmu narządu. Co istotne, choroba ta jest często końcowym stadium przewlekłych chorób, w tym cukrzycy, czy chorób dróg żółciowych.

 

Okazuje się, że do marskości wątroby może doprowadzić również otyłość, która ma negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu. Choroba ta grozi również osobom na stałe przyjmującym różnego rodzaju leki, dlatego też powinny być one pod stałą kontrolą lekarską.

Niestety marskość wątroby w początkowych stadiach często nie daje żadnych objawów. Dopiero w kolejnej fazie mogą pojawiać się dolegliwości takie jak bezsenność, ogólne uczucie zmęczenia czy wzdęcia. Symptomy te nie są jednak specyficzne właśnie dla tego narządu, dlatego też rozpoznanie marskości wątroby może być trudne.

Jak leczyć marskość wątroby?

Z lekarzami haloDoctor!

  • Wybierz jednego z lekarzy oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij krótki formularz.
  • Po dokonaniu płatności przez PayU otrzymasz dostęp do pokoju eWizyty.
  • Z lekarzem możesz porozmawiać korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
  • Lekarz może dla Ciebie wystawić eReceptę lub L4.
  • Dokumenty te otrzymasz po zakończeniu konsultacji.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie objawy skórne wskazują na chorą wątrobę?

Do objawów, które mogą wskazywać na choroby wątroby zalicza się m.in. pajączki naczyniowe na nogach, świąd skóry, rumień na dłoniach oraz suchą i pomarszczoną skórę.

Ile można żyć z marskością wątroby?

Rokowania zależą od tego, w jakim stadium jest choroba. Niestety trudno jednoznacznie określić przewidywaną długość życia, gdyż choroba przez wiele lat nie daje żadnych objawów.

Co uszkadza wątrobę?

Negatywny wpływ na ten narząd ma m.in. spożywanie alkoholu, długotrwałe przyjmowanie leków, spożywanie przetworzonego mięsa oraz duże ilości soli w diecie.

Jak przebiega leczenie marskości wątroby?

Przy marskości wątroby włączane jest leczenie za pomocą salimaryny, która ma zahamować proces włóknienia. Nierzadko stosowany jest też kwas ursodeoksycholowy. Ważna jest ponadto zmiana trybu życia poprzez wyeliminowanie czynnika, który przyczynił się do rozwoju choroby.

Czy możliwe jest wyleczenie marskości wątroby?

Niestety niemożliwe jest wyleczenie marskości wątroby, jednak dzięki odpowiedniemu postępowaniu można zahamować proces uszkadzania narządu.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę