Ile opakowań tabletek antykoncepcyjnych?
Ile opakowan tabletek antykoncepcyjnych dostanę na jednej e-recepcie?
Witam. Przedłużyć można na 3 - 4mc. stosowania.
Czy podczas konsultacji otrzymam receptę na antybiotyk?
Witam,
Czy podczas konsultacji online otrzymam receptę na antybiotyk? Mam zapalenie zatok, leki bez recepty nie działają.
Dzień dobry. Zawsze w trakcie konsultacji zbierany jest dokładny wywiad. Jeśli przedstawiane przez Panią objawy będą sugerowały użycie antybiotyku to oczywiście zostanie wydana recepta.
Chcę się zaszczepić przeciw grypie
Jestem zdrowa, chcę się zaszczepić przeciw grypie .Czy w trakcie e-porady mogę otrzymać e-receptę na szczepionkę?
Tak, w trakcie e-porady można wystawić receptę na szczepionkę przeciw grypie.
Ból w klatce piersiowej
Czy przy bólu i ucisku w klatce piersiowej konieczna jest koronografia?
Uprzejmie sugeruję zadać to pytanie kardiologowi w czasie konsultacji. Jak najszybciej.
Ból w lewej nodze i czerwona łydka.
Dzień dobry mój mąż pracuje obecnie w Holandii gdzieś od tygodnia czuje ból w lewej nodze i ma czerwona łydkę teraz jeszcze ta noga spuchła. I co noc się poci budzi się rano zlany potem. Namawiam go na konsultacje z lekarzem żeby się dowiedzieć co się dzieje ale mówi tylko ze to przejdzie. Ja bardzo proszę o pomoc bo czuje ze to nie są żarty. Mąż jest daleko ode mnie i nie nie mogę go sama zaprowadzić za rękę. Dziękuję i będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. I podpowiedz co mam robić.
Proszę przekazać mężowi, że nie wolno bagatelizować takich objawów. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem nawet doraźnej pomocy. Objawy opisane przez Pani mogą sugerować zakrzepice żylną lub różę czyli zakażenie tkanki podskórnej i skóry kończyny. Obie choroby są groźne dla życia
Co jest powodem nocnego bólu stóp
Co jest powodem nocnego bólu stóp,kręcenie,wiercenie na górze stopy(na podbiciu)Co zażywać i jak leczyć.Mam te objawy dość długo,A nasilają się jesienią. Pozdrawiam.
Zalecam konsultację z neurologiem; powyższe objawy mogą wskazywać m.in. na neuropatię, tj. stan chorobowy nerwów obwodowych pod postacią
stanu zapalnego w obrębie nerwów, który upośledza przewodzenie sygnałów ruchowych i czuciowych wzdłuż tych struktur i objawiać się może m.in. poprzez parestezje, tj.: mrowienie, drętwienie; uczucie palenia bądź osłabienia kończyn.
Mam czesto arytmie serca Chcialbym sie dowiedziec
Mam czesto arytmie serca Chcialbym sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc by poprawic ta chorobe domowym sposobem. posiadam domek z piekna dzialka ogrodowa na ktorej rosna rozne ziola. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz
Przede wszystkim należy zdiagnozować arytmię - sugeruję nie zwlekać z tym, bo niektóre z arytmii są groźne dla życia. Dopiero po postawieniu diagnozy można rozważyć metody leczenia.
Kilka tygodni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i odnoszę wrażenie, że wpłynęły one bardzo na moje samopoczucie.
Kilka tygodni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i odnoszę wrażenie, że wpłynęły one bardzo na moje samopoczucie. Mój stan emocjonalny uległ drastycznej zmianie. Przestałam cieszyć się życiem tak jak wcześniej. Czy powinno skontaktować się z ginekologiem który przepisał mi leki czy od razu z specjalistą od głowy -psycholog? psychiatra?
W pierwszej kolejności konsultacja z ginekologiem. Jeżeli zmiana metody antykoncepcyjnej nie da efektu – wtedy psycholog/psychiatra
Czy w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogę wykonać tatuaż?
Czy w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogę wykonać tatuaż?
Tak
Zwracam się z pytaniem dot antykoncepcji.
Zwracam się z pytaniem dot antykoncepcji. Czy poza prezerwatywami istnieje jakaś skuteczna forma antykoncepcji hormonalnej dla kobiet które jeszcze nie rodziły ?
Tak - poza prezerwatywami istnieje antykoncepcja hormonalna: tabletki antykoncepcyjne, plastry, wkładki wewnątrzmaciczne, krążki dopochwowe (pierścień antykoncepcyjny), implanty podskórne. Tabletki antykoncepcyjne są jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod zapobiegania niespodziewanej ciąży. Według jednej z analiz 63% kobiet regularnie sięga po te preparaty.
Mechanizm działania tabletki antykoncepcyjnej jest wielokierunkowy i polega na: hamowaniu owulacji, zagęszczeniu śluzu szyjkowego – staje się on lepki i nieprzepuszczalny dla plemników, hamuje zagnieżdżenie się blastocysty oraz wpływa na perystaltykę jajowodów.
Podstawową zaletą pigułek antykoncepcyjnych jest ich skuteczność. Stosowanie tej metody daje prawie 100% ochronę przed niechcianą ciążą.
Inne zalety:
Odwracalny efekt antykoncepcyjny
Regulacje cyklów miesiączkowych
Leczenie obfitych miesiączek
Zmniejszenie dolegliwości bólowych
Możliwość kontroli czasu wystąpienia krwawienia
Dzięki regularnemu stosowaniu wpływa pozytywnie na polepszenie się cery
Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
Zmniejsza częstość występowania zapalenia przydatków
Zapobieganie powstawania osteoporozy
Niestety, oprócz zalet, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może mieć negatywne konsekwencje, takie jak:
Wahania nastroju
Ból głowy
Zawroty głowy
Nudności
Ból i obrzmienie piersi
Choroba zakrzepowo-zatorowa
Zawał serca
Udar mózgu
Nadciśnienie tętnicze
Zwiększenie ryzyka zachorowania na raka piersi, raka szyjki macicy,
Powikłania metaboliczne – cukrzyca, choroby wątroby, przyrost masy ciała.

Wszystkie preparaty antykoncepcyjne wydawane są na receptę.
następna strona
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
178
Pytań zadanych
przez pacjentów
83
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
19
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi