Choroba Leśniowskiego-Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna to przewlekłe zapalne schorzenie jelit, które może dotyczyć dowolnej części przewodu pokarmowego, najczęściej jelita cienkiego i grubego. Objawy obejmują ból brzucha, biegunkę, utratę wagi, zmęczenie i niedożywienie. Leczenie obejmuje leki przeciwzapalne, immunosupresyjne, biologiczne oraz czasami interwencje chirurgiczne.

online ONLINE
w gabinecie W GABINECIE
Poznaj najlepszych specjalistów

Jak leczyć chorobę Leśniowskiego-Crohna?

Znajdź lekarza, zarezerwuj wizytę i korzystaj z dopasowanej opieki zdrowotnej bez wysiłku dzięki naszej witrynie do umawiania wizyt u lekarza stacjonarnie i online.
Znajdź lekarza
Znajdź lekarza

Skonsultuj się z gastrologiem, który

pomoże Ci zrozumieć Twoje objawy

i dostosuje odpowiedni plan leczenia 

dots
Zarezerwuj wizytę
Zarezerwuj wizytę

Wybierz dogodną dla siebie lokalizację
(stacjonarnie lub online) i zarezerwuj
wybrany termin

dots
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji stacjonarnej
lub online za pomocą czatu, wideo,
bądź telefonu

Przyczyny choroby Leśniowskiego-Crohna

Konsultacje online

Konsultacje online

Podczas konsultacji online dotyczącej choroby Leśniowskiego-Crohna, lekarz skupi się na szczegółowym wywiadzie dotyczącym objawów, ich nasilenia i częstotliwości. Pacjent będzie mógł opisać swoje dolegliwości, a lekarz dodatkowo może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych. Na podstawie zebranych informacji, lekarz przedstawi możliwe opcje leczenia.

Umów konsultację online
Konsultacje online
Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie

Podczas wizyty w gabinecie w związku z podejrzeniem choroby Leśniowskiego-Crohna, lekarz przeprowadzi dokładny wywiad medyczny i oceni stan ogólny pacjenta. przeprowadzi badanie fizykalne, szczególnie koncentrując się na obszarze jamy brzusznej. W celu potwierdzenia diagnozy, mogą zostać zlecone badania laboratoryjne oraz badania obrazowe.

Znajdź gabinet lekarski
Czytaj więcej
informacji na temat „Choroba Leśniowskiego-Crohna”
Sprawdź
FAQ
Czym jest choroba Leśniowskiego-Crohna?

Choroba Leśniowskiego-Crohna (L-C) jest przewlekłym zapaleniem jelit, które charakteryzuje się nawracającymi i przewlekłymi stanami zapalnymi w różnych fragmentach przewodu pokarmowego.

Jakie są główne objawy choroby Leśniowskiego-Crohna?

Główne objawy L-C obejmują bóle brzucha, biegunki, które mogą być krwawe, utratę wagi, gorączkę, zmęczenie, owrzodzenia jelitowe oraz problemy z wchłanianiem składników odżywczych.

Jak przebiega choroba Leśniowskiego-Crohna?

Choroba Leśniowskiego-Crohna charakteryzuje się okresami zaostrzeń objawów oraz okresami remisji, gdy objawy mogą być łagodniejsze lub zupełnie ustępować.

Jak diagnozuje się chorobę Leśniowskiego-Crohna?

Diagnoza L-C opiera się na wywiadzie medycznym, badaniu fizykalnym, wynikach badań laboratoryjnych (np. badania krwi, kału), endoskopii, kolonoskopii oraz badań obrazowych (np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny).

Jakie są przyczyny choroby Leśniowskiego-Crohna?

Przyczyny L-C nie są w pełni poznane, ale istnieją czynniki genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, które mogą odgrywać rolę w rozwoju Choroby.

Czy choroba Leśniowskiego-Crohna jest dziedziczna?

Choroba Leśniowskiego-Crohna ma podłoże genetyczne, ale nie jest jednoznacznie dziedziczna. Osoby mające krewnych pierwszego stopnia z L-C mają większe ryzyko zachorowania.

Jakie są metody leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna?

Leczenie L-C obejmuje stosowanie leków przeciwzapalnych (takich jak kortykosteroidy i leki immunosupresyjne), leków przeciwbólowych, diety eliminacyjnej oraz w niektórych przypadkach interwencji chirurgicznej.

Jakie są zalety konsultacji online z lekarzem w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna?

Konsultacje online mogą umożliwić szybki dostęp do specjalistów gastroenterologów, monitorowanie stanu zdrowia, edukację na temat choroby oraz dostęp do recept na leki, co jest istotne dla pacjentów wymagających regularnej opieki i zarządzania przewlekłym stanem zdrowia.

e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4