2024-04-21

Warto zrobić badania na alergie pokarmowe?

Zwracam się do Państwa z problemem związanym z jelitami. Od około 2 lat mam objawy, które coraz bardziej przybierają na sile - występujące na zmianę zaparcia i biegunki, choć w ostatnich miesiącach jest to raczej ciąg biegunek, których potrafi być nawet kilkanaście dziennie, bóle brzucha, częste wzdęcia i dodatkowo co jakiś czas pojawiający się i utrzymujący przez kilka dni ból w prawym boku trochę ponad kocem biodrowym przednim górnym, który występuje przy jakimkolwiek ruchu. Lekarze przepisywali mi leki na biegunki, miałam wykonywaną tomografię oraz kolonoskopię jelita grubego - z badań wszystko wygląda dobrze. Nadal nie mogę znaleźć przyczyny, a jestem coraz bardziej zmęczona tymi objawami, ponieważ kilkunastokrotne dzienne chodzenie do łazienki nie jest przyjemne, tym bardziej że czuję się zaniepokojona zawsze gdy załatwiam jakieś sprawy poza domem, ponieważ biegunki czasami pojawiają się niespodziewanie i ciężko jest je kontrolować (po kolonoskopii mogę stwierdzić, że czasami bywa tak jak podczas oczyszczania jelit do badania). W masie kałowej bardzo często pojawiają się od kilku miesięcy resztki owoców i warzyw. Nawet jeśli jem po 2 nieduże posiłki dziennie, to idę do łazienki około 10 razy i powoli zaczynam wariować w tej sytuacji. Nie wiem, czy robić kolejne podejście do wizyty u lekarza rodzinnego, bo po tym jak kolonoskopia wyszła w porządku - lekarz stwierdził po prostu, że być może to ze stresu i tutaj temat się uciął. Naprawdę zależy mi na jakimś tropie choćby wskazaniu jakie badania krwi, kału lub jeszcze inne mogłabym zrobić na własną rękę, ponieważ ta sytuacja mnie załamuje. Ostatnimi czasy patrzę na jedzenie z przykrością, jedynie myśląc o tym, ile czasu będę musiała spędzić po nim w łazience. Odżywiam się na ogół zdrowo, unikam cukrów, jem mało tłuszczu i nie zmieniałam szczególnie diety, dostaję biegunek po pokarmach, które nigdy mi nie szkodziły.

Dzień dobry:) Opisane objawy mogą być przyczyną wielu różnych jednostek chorobowych, przede wszystkim należy wykluczyć choroby zapalne jelit, zapraszam na konsultację online, potrzebuję więcej szczegółów w temacie Pani trybu życia i ewentualnych innych objawów współistniejących. Gastroenterologia, żywienie oraz alergologia leżą w kręgu moich największych zainteresowań jeśli chodzi o medycynę :)
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zespół jelita drażliwego w Krakowie Zespół jelita drażliwego w Bielsku-Białej Biegunka w Dąbrowie Górniczej Biegunka w Katowicach Wzdęcia w Dąbrowie Górniczej Zespół jelita drażliwego w Dąbrowie Górniczej Wzdęcia w Katowicach Zespół jelita drażliwego w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4