Daktarin

Nazwa Produktu Leczniczego
Daktarin
Nazwa powszechnie stosowana
Miconazoli nitras
Postać farmaceutyczna
Krem
Substancja czynna
Miconazoli nitras 20 mg
Podmiot odpowiedzialny
McNeil Healthcare (Ireland) Limited
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Daktarin - podstawowe informacje o leku:

Lek Daktarin to krem, który zawiera substancję czynną mikonazol. Dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybicznym, działa skutecznie na dermatofity, drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce. Mikonazol znajduje zastosowanie także w leczeniu grzybic wtórnie zakażonych. Daktarin zwykle likwiduje świąd skóry, który często towarzyszy zakażeniom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się innych oznak wyleczenia. Krem Daktarin jest wskazany w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry spowodowanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, takie jak grzybica głowy, tułowia, rąk, grzybica pachwin i grzybica międzypalcowa stóp (stopa sportowca). Ponadto, dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym, może być stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie, takich jak pieluszkowe zapalenie skóry. Daktarin to skuteczny lek, który pomaga w zwalczaniu objawów grzybicy skóry. Dzięki jego działaniu, można pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak świąd i pieczenie skóry. Warto pamiętać, że przed zastosowaniem kremu Daktarin, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby dobrać odpowiednią dawkę i czas trwania terapii.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Daktarin krem jest wskazany w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry spowodowanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, takich jak: grzybica głowy, tułowia, rąk, grzybica pachwin i grzybica międzypalcowa stóp (stopa sportowca).

W związku z przeciwbakteryjnym działaniem produktu Daktarin krem, może być on stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry).

Pliki do pobrania

Daktarin  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Daktarin  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta