Dorminox

Nazwa Produktu Leczniczego
Dorminox
Nazwa powszechnie stosowana
Doxylamini hydrogenosuccinas
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Doxylamini hydrogenosuccinas 12.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dorminox - podstawowe informacje o leku:

Dorminox to lek, który zawiera doksylaminę jako substancję czynną. Doksylamina należy do grupy leków przeciwhistaminowych, które działają uspokajająco i nasennie. Lek ten jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów sporadycznej bezsenności u osób dorosłych. W szczególności, Dorminox jest skuteczny w przypadku trudności z zasypianiem, częstych przebudzeń nocnych oraz wczesnego budzenia się związanych ze stresem lub zmianą stref czasowych. Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zaburzenia snu mogą negatywnie wpływać na procesy fizjologiczne i prowadzić do spadku sprawności psychofizycznej. Bezsenność jest diagnozowana, gdy czas zasypiania przekracza pół godziny, łączne wybudzenie się w czasie nocy trwa dłużej niż pół godziny, zakłócenie takie występuje co najmniej przez trzy noce w tygodniu, a zła jakość snu powoduje zmęczenie lub obniżoną sprawność psychofizyczną w ciągu dnia. Przejściowe zaburzenia snu zwykle trwają kilka dni i są związane z występowaniem pewnych czynników, takich jak stany chorobowe, niepokój, hałas, niewłaściwa temperatura otoczenia lub zmiana strefy czasowej.

Wskazania do stosowania:

Krótkotrwałe, objawowe leczenie sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.

Pliki do pobrania

Dorminox  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dorminox  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta