Czy globulki na infekcje intymne można stosować profilaktycznie?
Chciałabym się dowiedzieć, czy można stosować kilka razy w tygodniu profilaktycznie tabletki dopochwowe w celu uniknięcia infekcji po stosunku? Mam skłonności do takich problemów i chciałabym tego uniknąć.
W zależności od tego o jakim preparacie Pani mówi odpowiedź na Pani pytanie może być różna. Proszę omówić to z lekarzem podczas rutynowej wizyty ginekologicznej. Niektóre preparaty można stosować na stałe, profilaktycznie, a stosowanie innych przynieść może więcej szkody niż pożytku.
Jeżeli jest stały jeden partner, to profilaktyka jest niepotrzebna, a jeśli jest inaczej , to zagrożenie zapaleniem, a nawet chorobą weneryczną zawsze istnieje.
nie zaleca się stosowania profilaktycznie
Warto omówić problem nawracających zakażeń z lekarzem ginekologiem prowadzącym, w celu wdrożenia właściwej profilaktyki.
jeżeli są na recepte to nie można stosowac profilaktycznie
Wszystko zależy od rodzaju preparatu jaki Pani stosuje. Warto również rozważyć pobranie wymazu oraz przeleczyć partnera jeżeli infekcje nawracają po współżyciu. Problem ten należy omówić z lekarzem prowadzącym na wizycie.
Jeśli w wywiadzie występowały nawracjace infekcje pochwy to raz na 4- 6 tygodni można zastosować leki dostępne beż recepty.
Należałoby ustalić czy nie ma innych przyczyn nawracających infekcji. Zapraszam na konsultacje - przeprowadzimy diagnostykę różnicową. Należałoby także przeprowadzić dokładniejszy wywiad lekarski, specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak.
Kwestię nawracających infekcji proszę omówić ze swoim ginekologiem podczas najbliżej wizyty.
Powód pojawiania się bakterii w badaniu po infekcji intymnej.
Jakiś czas temu miałem infekcję intymną penisa, w wymazach wychodziła klebsiella pneumanae, a w bakteryjnym i w reszcie czysto. Miałem ranki, które się zagoiły, ale pozostały w niektórych miejscach na żołędzi penisa czerwone ślady, które nie znikały i było...
Pseudomonas aeruginosa jest bardzo powszechną bakterią, która może powodować u ludzi zapalenia ropne. Najczęściej pojawia się w drogach oddechowych, również u ludzi zdrowych. Obecność jej w posiewie moczu może sugerować zanieczyszczenie próbki najczęściej na drodze nieprawidłowej techniki pobrania. Warto jednak ten wynik skonsultować z lekarzem.
Przypuszczenie zarażenia drogą płciową.
Najprawdopodobniej zaraziłem, że się jakaś choroba przenoszona drogą płciowa. Ogólnie od kilku dni czuje osłabienie. Czasem gorączka, a podczas snu i zimne poty. Boli mnie brzuch po lewej stronie. Ból kłujący i obciążający. W okolicach odbytu były małe krostki, a teraz są...
Stacjonarna wizyta u dermatologa-wenerologa.
Podejrzenie choroby wenerycznej - czy najpierw zrobić komplet badań?
Obawiam się, że mam chorobę weneryczną. Czy powinnam od razu udać się do ginekologa czy najpierw wykonać serię badań i wtedy udać się do ginekologa?
proszę zrobić badania oraz iść na wizytę do lekarza ginekologa.
najpierw zrobic badania i z badaniami do lekarza ginekologa
Z podejrzeniem choroby wenerycznej najlepiej zgłosić się do lekarza dermatologa wenerologa.
Wskazana wizyta u dermatologa lub wenerologa. Wenerolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, zwanych też chorobami wenerycznymi . Specjalizacja dermatologiczna zawsze obejmuje też wenerologie, tak, że każdy lekarz dermatolog jest też lekarzem wenerologiem.
Należy zgłosić się do lekarza dermatologa/wenerologa.
proszę zrobić badania oraz iść na wizytę do lekarza ginekologa.
proszę zrobić badania oraz iść na wizytę do lekarza ginekologa.
Lekarz ginekolog najpewniej będzie w stanie pomóc, choć diagnostyką i leczeniem chorób wenerycznych zajmuje się specjalista dermatolog-wenerolog. Lekarz podczas wizyty na podstawie obserwowanych dolegliwości i zebranego wywiadu zaleci odpowiednie leczenie i ewentualną dalszą diagnostykę laboratoryjną.
Teleporada po zdiagnozowaniu infekcji intymnej.
Po zdiagnozowaniu infekcji intymnej (podczas cytologii) konieczna jest wizyta u ginekologa, czy wystarczy teleporada w celu omówienia leczenia?
Wskazany kontakt np. telefoniczny z ginekologiem prowadzącym , który zdecyduje na ten temat.
Konsultacje z wynikami zawsze można rozpoczynać od konsultacji zdalnych (teleporad) - w zależności od wyniku informujemy czy konieczna jest wizyta osobista i/lub wydajemy odpowiednie zalecenia.
konieczna rozmowa telefoniczna z lekarzem ginekologiem .
Porada zdalna często bywa wystarczająca, ale niestety nie zastąpi ona nigdy badania fizykalnego w gabinecie. Na podstawie badania zdecydowanie łatwiej i skuteczniej można dobrać leczenie oraz istnieje możliwość poszerzenia diagnostyki o choćby badanie mikrobiologiczne wymazu.
Czy GBS wpływa na wcześniejsze odejście wód w ciąży?
W 21 tygodniu ciąży wyszło mi, że mam GBS. W poprzedniej ciąży odeszły mi wody w 34 tygodniu - nie wiadomo dlaczego. Boję się, że to się powtórzy. Czy można temu jakoś zapobiec?
Należy zgłosić się do lekarza prowadzącego ciąże.
Proszę się zgłosić do lekarza prowadzącego.
Zalecana wizyta u ginekologa prowadzącego ciążę.
Czy po leczeniu infekcji intymnej nadal mogą występować upławy?
Mam pytanie dotyczące infekcji intymnych. W posiewie tlenowym z dróg moczowo - płciowych wykryto "candida albicans liczne Kolonie +++", a w cytologi zwykłej infekcje bakteryjną. Po leczeniu nic się nie zmieniło, upławy mają nieprzyjemny rybi zapach i żółty...
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Swędzenie i biały nalot przy wargach sromowych.
Od dłuższego czasu swędzą mnie wargi sromowe mniejsze. Zauważyłam, że po obu stronach są pęknięcia w załamaniach. Poza tym bardzo często jest biała substancja, coś jak mastka, która szybko się nadbudowuje mino regularnej higieny. Chyba nie jest to grzybica. Substancja ta ma neutralny...
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Czy opryszczka może się przenieść w miejsca intymne partnera?
Mąż zauważył zmiany w okolicy napletka, internet twierdzi, że to kłykciny kończyste. Mała zmiana, ale faktycznie tak wygląda (około tydzień temu nie było śladu). Nadmienię, że od zawsze miał takie dziwne znamię nad penisem, ale rok temu lekarz stwierdził, że to nic groźnego, rodzaj...
Zalecana stacjonarna wizyta u dermatologa/wenerologa.
Czy pozytywny wynik na chlamydię może wskazać kiedy było zarażenie?
Mam pozytywny wynik na chlamydia trachomatis. Czy to oznacza, że zaraziłem się nią w przeciągu ostatnich miesięcy? Czy jest możliwość, że zaraziłem się nią np. 5 lat wcześniej?
Wynik pozytywny wymaga omówienia z lekarzem i wdrożenia odpowiedniego leczenia. W zależności od tego jaki parametr był badany można wnioskować o tym, czy infekcja miała miejsce niedawno lub znacznie wcześniej.
Czy paląc z kimś jednego papierosa można zarazić się chorobą weneryczną?
Czy poprzez zapalenie z kimś papierosa można się zakazić jakąś chorobą weneryczną? Jeśli tak to jaką i jakie jest prawdopodobieństwo?
Choroba weneryczna jest to choroba przenoszona droga płciową. Przenikanie czynnika chorobotwórczego może również nastąpić m.in. podczas porodu drogami natury, karmienia piersią czy stosowania niesterylnych igieł przez osoby uzależnione od narkotyków.
Czy partner po stosunku powinien zbadać się na obecność bakterii związanych z infekcją intymną kobiety?
Jestem 9 miesięcy po porodzie, a od 8 jestem leczona na różne infekcje intymne. 2 tygodnie temu miałam wykonany posiew z moczu, pochwy i kału. Wyszły bakterie w pochwie escherichia coli i klebsiella pneumoniae- wzrost obfity. Dodam, że w kale nic nie...
Proszę poprosić swojego ginekologa, aby przepisał odpowiednie leki dla Pani męża.
Pani problem może być złożony i wymagać może poszerzenia diagnostyki oraz dobrania odpowiedniego leczenia na podstawie zleconych badań. Zastosowanie leczenia u partnera należy omówić zarówno z lekarzem prowadzącym Pani leczenie jak i na podstawie konsultacji urologicznej partnera i po ewentualnym wykonaniu badań mikrobiologicznych.
Na czym polega badanie nasienie?
Witam. Mam pytanie gdzie mozna zrobic badanie nasienia? Na czym to polega? Podejrzewam ze nabylem sie jakiegos wirusa lub choroby wenerycznej. Wiele lat temu mialem robione testy na podejrzane choroby, mialem tez wizyte u specialistów w tej dziedzinie, po zweryfikowaniu wynikow przez...
W przypadku zmia w obrębie narządów płciowych wskazana konsultacja dermatologiczna/wenerologiczna.
W przypadku podejrzenia infekcji wenerycznej badania nasienia nie jest podstawowym badaniem. W pierwszej kolejności należy zasięgnąć porady wenerologa celem badania i pobrania ewentualnego badania mikrobiologicznego. Dobranie skutecznego leczenia może opierać się już o samą konsultację, bez konieczności oczekiwania na wynik wymazu.
Badanie nasienia można wykonać w klinikach leczenia niepłodności, Takie badanie służy ocenie potencjału rozrodczego meżczyzny- ocenia się ilość plemników, ich morfologię, PH, obecność leukocytów. Zgłaszany przez Pana problem wskazuje na czynnik infekcyjny- wówczas nalezy wykonać posiew nasienia w kierunku zakażeń bakteryjnych , grzybiczych czy atypowych. Wskazana konsultacja wenerologa
Badanie nasienia wykonują niektóre laboratoria - zapraszam na konsultacje online, należałoby ocenić zmiany - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Co mogą oznaczać białe kulki na języku oraz w części intymnej?
Dzień dobry. Kilka lat temu na tylnej części języka pojawiły mi się jakieś kulki około trzech mm największa, jest ich kilka a jakiś czas temu zaczęły mi się pojawiać na części intymnej jakby białe kulki pod skórą w dolnej części członka po mocniejszym naciśnięciu nawet niektóre...
Proszę zgłosić się do lekarza, który oceni opisywane zmiany w badania, zleci dodatkową diagnostykę lub leczenie.
Wskazna jest wizyta u lekarza, który będzie mógł ocenić zmiany badając Pana. Proszę zgłosić się do dermatologa wenerologa, a dodatkowo również do lek. rodz.
Zalecana konsultacja dermatologiczna/ wenerologiczna.
Zapraszam na konsultacje online - należy poszerzyć wywiad - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Czy dziecko może mieć oznaki zakażenia HPV, jeżeli matka zaraziła się przed ciążą?
W drugiej dobie po urodzeniu córeczki na przedniej części jej języka powstała biała plamka. Obecnie córka ma 8 lat, plamka nie zniknęła, ale też się nie powiększa. Pediatra w związku z tym nigdy nie zlecał żadnej diagnostyki. Córka rzadko choruje, raz miała...
Niektóre typy tego wirusa mają również powinowactwo do śluzówki jamy ustnej i języka, ale Pani obawy mogą nie być uzasadnione. Jeśli ma Pani wątpliwości rozwiać może je badanie wymazu w kierunku obecności onkogennych typów wirusa. Rozważyć też proszę szczepienie córki przeciwko HPV w kolejnych latach jej życia. W razie wątpliwości zachęcam do omówienia profilaktyki i zagrożeń związanych z infekcją wirusem HPV.
należy wykonać pobranie wymazu celem poszerzenia diagnostyki
Zapraszam na konsultacje, doradzę jakie badania dodatkowo można wykonać i jak przeprowadzić dalszą diagnostykę. W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Najpewniej objawy u Pani i dziecka nie mają ze sobą związku. Zalecana diagnostyka mikrobiologiczna i cytologiczna,.
Czy podczas operacji dróg rodnych można sie zarazić chlamydia?
W ostatnim czasie robiłam badania na chlamydia trachomatis, w których IGM wyszło w normie, ale IGG jest podwyższone. Wiem, że to oznacza, że przebyłam infekcję w przeszłości. Jednakże mój obecny partner seksualny jest jedyną osobą, z którą współżyłam, a ma on oba...
Zakażenie Chlamydią podczas zabiegu chirurgicznego jest mało prawdopodobne. Najczęstszą drogą infekcji są kontakty seksualne.
tak można się zarazić chlamydią chociaż to bardzo mało prawdopodobne
W tej chwili źródło zakażenia będzie trudne do ustalenia.