2023-02-03

Powód pojawiania się bakterii w badaniu po infekcji intymnej.

Jakiś czas temu miałem infekcję intymną penisa, w wymazach wychodziła klebsiella pneumanae, a w bakteryjnym i w reszcie czysto. Miałem ranki, które się zagoiły, ale pozostały w niektórych miejscach na żołędzi penisa czerwone ślady, które nie znikały i było lekkie zaczerwienienie. Poszedłem do urologa i powiedział, że wszystko ok, ślady z czasem same znikną, bo to skutek maści sterydowej. Przez około pół roku nie znikały, więc zrobiłem ponowne badania i w posiewie moczu nic nie wyszło, natomiast w bakteryjnym wyszły mi 2 bakterie Pseudomonas aeruginosa - dość liczne oraz Staphylococcus koagulazo - ujemny flora fizjologiczna. Trochę się przestraszyłem, szczególnie tej pierwszej bakterii, bo nawet nie wiem skąd ona mogła się wziąć. Przed wizytą jeszcze ponownie zrobię wymaz czy nie zaszła pomyłka. I moje pytanie jest następujące - skąd mogła mi się wziąć taka bakteria oraz czy ona jest groźna? Dodam, że nie mam żadnych ran ropnych w tym miejscu, a przynajmniej takie, które bym widział - mam tylko czerwone ślady lub zaczerwienienie w kilku punktach na żołędzi przypominające podrażnienia. Od wykrycia tej pierwszej bakterii nie odbyłem żadnego stosunku do dziś więc nie mogłem złapać jej od kogoś.

Pseudomonas aeruginosa jest bardzo powszechną bakterią, która może powodować u ludzi zapalenia ropne. Najczęściej pojawia się w drogach oddechowych, również u ludzi zdrowych. Obecność jej w posiewie moczu może sugerować zanieczyszczenie próbki najczęściej na drodze nieprawidłowej techniki pobrania. Warto jednak ten wynik skonsultować z lekarzem.
Zalecana stacjonarna wizyta u dermatologa/wenerologa celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Urolog w Katowicach Urolog w Dąbrowie Górniczej Urolog w Warszawie Urolog w Krakowie Urolog w Bielsku-Białej Urolog w Gliwicach Urolog w Częstochowie Urolog we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie