Zapalenie pochwy – konsultacje online

Przyczyny, diagnozowanie, profilaktyka bez wychodzenia z domu, nawet w 15 minut!

Dowiedz się, jak wyleczyć zapalenie pochwy

uzyskaj pomoc ginekologa online

W miejscach intymnych doskwiera ci pieczenie i obrzęk? A może pojawiły się odbiegające od normy upławy o nieprzyjemnym zapachu? Jeśli tak, prawdopodobnie masz zapalenie pochwy, które wymaga szybkiej konsultacji z medykiem oraz wdrożenia leczenia.

Co istotne, takie dolegliwości wcale nie są rzadkie, a w okresie rozrodczym zmaga się z nimi nawet 75 proc. kobiet. Przyczyn zapalenia pochwy może być wiele, od nieprawidłowej higieny, przez noszenie zbyt obcisłej bielizny, aż po stosowanie antykoncepcji doustnej albo nieużywanie prezerwatyw. Za objawy odpowiadają zazwyczaj bakterie lub grzyby.

 

Leczenie zapalenia pochwy zależy od tego, jaka jest jego przyczyna. Zazwyczaj jednak wdrażane są antybiotyki albo leki przeciwgrzybicze.

Jak leczyć zapalenie pochwy online?

Wystarczy dosłownie kilka kliknięć:

  • Wybierz lekarza z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin e-Wizyty.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Opłać poradę lekarza i kliknij w link otrzymany mailem, aby ją rozpocząć.


Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem czatu, wideo lub połączenia głosowego. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakich kosmetyków używać, by nie doszło do zapalenia pochwy?

Do mycia miejsc intymnych należy stosować preparaty tylko o naturalnym pH, nigdy mydło. Można używać również samej wody.

Czy zapalenie pochwy może nawracać?

Jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczone, zapalenie pochwy może nawracać. Ważne jest więc, aby kurację lekami doprowadzić do samego końca i szczególnie dbać o higienę osobistą.

Jak długo trwa leczenie zapalenia pochwy?

Kuracja trwa około 7 dni, jednak zawsze trzeba dokładnie dopytać o to ginekologa, by nie przerywać jej nawet wtedy, gdy objawy ustąpią.

Jak radzić sobie z zapaleniem pochwy w ciąży?

Jeśli zapalenie pochwy pojawi się w okresie ciąży, trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Nieleczone może bowiem zaszkodzić dziecku i doprowadzić nawet to przedwczesnego porodu.

Czy infekcje intymne mogą pojawiać się też u dziewczynek?

Tak, tego typu infekcje pojawiają się też u dziewczynek i nastolatek, zazwyczaj w skutek nieodpowiedniej higieny oraz podrażnienia tych miejsc.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.

Chcesz leczyć zapalenie pochwy stacjonarnie?

Sprawdź listę specjalistów leczących zapalenie pochwy w Twoim mieście i umów się na wizytę:

Umów wizytę