skorzystaj z porady lekarskiej bez wychodzenia z domu
Rzeżączka jest chorobą przenoszoną drogą płciową i niestety jest bardzo rozpowszechniona w populacji. U kobiet w prawie 50 proc. przypadków nie daje żadnych specyficznych objawów, zaś u mężczyzn symptomy nie pojawiają się tylko w 10 proc. przypadków.
Leczenie rzeżączki u osób dorosłych opiera się na wdrożeniu antybiotykoterapii. Niezbędne jest też poinformowanie o diagnozie partnerów seksualnych tak, by i oni mogli poddać się badaniu.
Jeśli zauważysz u siebie jakiekolwiek objawy, w tym ropne wydzieliny z cewki moczowej, a także bóle oraz obrzęki, skorzystaj z konsultacji lekarskiej. Możesz zrobić to również online dzięki haloDoctor.
Omów swoje schorzenie z lekarzem online:
Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
Objawy rzeżączki są widoczne głównie na skórze dłoni oraz stóp i są to krosty wraz z obwódką zapalną.
Leczenie jest krótkotrwałe, jednak po ustąpieniu objawów niezbędna jest kontrola lekarska. Jest ona istotna, aby zapobiec komplikacjom zdrowotnym.
Rzeżączka gardła sygnalizowana jest m.in. przez zaczerwienienie śluzówki oraz ból w czasie przełykania. Może obejmować też ropne zapalenie migdałków.
Nieleczona rzeżączka może doprowadzić m.in. do zapalenia przydatków u kobiet, zaś u mężczyzn zapalenia jąder oraz najądrzy.
Leczeniem zajmuje się wenerolog, jednak z objawami można zgłosić się też do dermatologa, ginekologa albo urologa.