Infekcja HPV – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Infekcja HPV

nie ignoruj objawów i skontaktuj się z lekarzem online

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego, który w wielu przypadkach nie daje objawów, może być jednak niebezpieczny dla zdrowia, zwiększa bowiem ryzyko raka szyjki macicy, odbytu, sromu oraz gardła.

 

Infekcja HPV może jednak dawać pewne objawy i są one dość charakterystyczne. Do głównych należy przede wszystkim świąd, a także nieprzyjemne pieczenie. Pojawiają się również brodawki lub kłykciny kończyste, wówczas niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Niestety nawet 80 proc. kobiet jest narażonych na kontakt z wirusem HPV, dlatego też najskuteczniejszym sposobem uniknięcia zakażenia jest szczepienie oraz dodatkowo unikanie przygodnych kontaktów seksualnych bez zabezpieczenia.

Jak leczyć infekcję HPV?

Otrzymaj poradę online w kilku krokach:

  • Wybierz lekarza z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak uchronić się przed rakiem szyjki macicy?

Profilaktyka obejmuje przede wszystkim wykonywanie regularnych badań cytologicznych oraz kolposkopowych w gabinecie ginekologicznym.

Jak usuwa się kłykciny kończyste?

Kłykciny kończyste są nieestetyczne i wiele osób chce się ich pozbyć. Można to zrobić m.in. za pomocą lasera.

Jak wirus HPV objawia się u mężczyzn?

Najczęstszymi objawami zakażenia są brodawki pojawiające się na penisie oraz mosznie. Mogą być widoczne również w okolicach odbytu.

Jak diagnozuje się obecność wirusa HPV?

W diagnostyce stosuje się m.in. badanie cytologiczne, badanie z biopsji, a także ocenę wyglądu zmian pojawiających się na skórze w miejscach intymnych.

Czy na wirusa HPV można szczepić?

Tak, można szczepić się na wirusa HPV. Szczepienia te powinny być jednak wykonywane przed rozpoczęciem współżycia seksualnego, zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt w wieku od 11 do 12 lat.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę