Niepłodność – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, w sprawie niepłodności, nawet w 15 minut!

Rozpoznawanie przyczyn niepłodności

leczenie z pomocą medyczną online

Niepłodność to dla wielu osób bardzo poważny problem. Szacuje się, że w naszym kraju dotyka ona około 1,5 mln par, zaś na świecie może być to nawet 80 mln.

 

Kiedy rozpoznawana jest niepłodność? Gdy para, pomimo regularnego współżycia bez stosowania metod antykoncepcyjnych, w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie zaszła w ciążę. Na szczęście w wielu przypadkach jest to stan przejściowy, który można skutecznie leczyć.

Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? W przypadku kobiet może być to m.in. zespół policystycznych jajników (PCOS), endometrioza czy mięśniaki macicy. Przyczyny niepłodności u mężczyzn wynikają m.in. z nieodpowiedniego trybu życia, w tym palenia wyrobów tytoniowych oraz spożywania nadmiernych ilości alkoholu. Mogą powodować ją również choroby tarczycy, podwyższona prolaktyna czy nadciśnienie tętnicze.

Jak leczyć niepłodność?

Skonsultuj problem z lekarzem online:

  • Wybierz dowolnego z specjalistów (androlog, endokrynolog, ginekolog lub urolog) oferujących swoje usługi powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
  • Po opłaceniu wizyty otrzymasz link, który przekieruje Cię do eWizyty.
  • Możesz konsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
  • Po konsultacji możesz otrzymać eReceptę (mailem lub SMS-em).
  • eReceptę zrealizujesz w dowolnej aptece, podając swój PESEL i 4‑cyfrowy kod recepty.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie mogą być objawy bezpłodności?

W przypadku mężczyzn, główne objawy niepłodności to m.in. zaburzenia erekcji, bóle w jądrach oraz brak ochoty na zbliżenie z partnerką. W przypadku kobiet, najczęstszym symptomem są nieprawidłowe cykle miesiączkowe, a także bóle w podbrzuszu oraz upławy.

Czym jest naprotechnologia?

Naprotechnologia jest metodą naturalnej prokreacji, która traktowana jest jako jedna z technik pomagających w leczeniu niepłodności. Nie pozwoli ona jednak zwiększyć szans na dziecko w przypadku np. ciężkich zmian po przebytej endometriozie czy uszkodzenia jajników.

Jak definiuje się bezpłodność?

Bezpłodnością nazywa się trwałą niemożność do zostania rodzicem. Może to wynikać np. z utraty funkcji jajników albo macicy, czy w przypadku mężczyzn, urazu jader lub przebytej świnki.

Jakie choroby mogą powodować niepłodność?

W przypadku chorób ogólnoustrojowych, za niepłodność mogą odpowiadać m.in.: cukrzyca, stwardnienie rozsiane, zaburzenia czynności tarczycy oraz otyłość.

Jak leczy się niepłodność?

Sposób leczenia zawsze zależy od przyczyny problemu. W wielu przypadkach wdrażane jest jednak leczenie hormonalne lub farmakologiczne. Jeśli nie przynoszą one efektu, wówczas rozwiązaniem może być metoda in vitro.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę